Bojowe Wozy Piechoty Puma niemieckiego wojska, które mają być używane przez siły szybkiego reagowania, wykazują dużą liczbę usterek – poinformował w sobotę Spiegel.

Jak poinformował w sobotę Spiegel, Bojowe Wozy Piechoty Puma niemieckiego wojska, które mają być używane przez siły szybkiego reagowania, wykazują dużą liczbę usterek.

Miało to zostać napisane w liście dowódcy 10 Dywizji Pancernej w Feitscheheim Ruprechta von Butlera do inspektora armii. Butler poinformował, że 18 BWP Puma, które zostały użyte w strzelaniu, zostały unieruchomione.

“Z 18 używanych bojowych wozów piechoty, zdolność bojowa spadła do zera BMP w ciągu ostatnich ośmiu dni szkolenia” — pisze Butler.

Powiedział również, że dwa BWP, które były w eksploatacji, również zawiodły z powodu wad wieży.

Należy zauważyć, że elektronika BMP jest szczególnie wrażliwa, a w kabinie kierowcy jednego z samochodów doszło do poważnego pożaru.

Zobacz też: Najnowsza wersja BWP Puma osiągnęła gotowość bojową [+VIDEO]

Wojsko zdawało sobie sprawę z możliwych problemów ze sprzętem, ale wcześniej nie zdarzały się one z taką częstotliwością. Ta liczba problemów była nieoczekiwana, ponieważ BWP były używane tylko i wyłącznie na poligonach i nie były tam nadużywane.

“Pomimo wszystkich dobrych przygotowań, dostępność maszyny będzie loterią, niestety muszę mówić tak ostro” – napisał Butler w swoim liście. Na razie wojsko będzie używać BMP Marder.

Zobacz też: Handelsblatt: Niemcy ograniczą wydatki na zbrojenie, możliwe zmniejszenie zakupu F-35

Kresy.pl/Spiegel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply