W Warszawie odbyła się demonstracja solidarności z Palestyńczykami, której uczestnicy wymachiwali transparentami i skandowali hasła potępiające “izraelskie ludobójstwo w Gazie”.

Jak poinformowała placówka dyplomatyczna Palestyny w Polsce, w Warszawie odbyła się demonstracja solidarności z Palestyńczykami, której uczestnicy wymachiwali transparentami i skandowali hasła potępiające “izraelskie ludobójstwo w Gazie”.

Ambasador Izraela w Polsce potępił marsz ze względu na „rażący antysemityzm”, wskazując na jeden z plakatów z napisem „Utrzymuj świat w czystości” obok wizerunku izraelskiej flagi wyrzucanej do kosza.

Plakat został skrytykowany także przez wiceministra Jabłońskiego. “To absolutnie nie powinno mieć miejsca. Transparenty wzywające do nienawiści ze względów narodowościowych / etnicznych to złamanie prawa – i podstawa do rozwiązania zgromadzenia”.

Na dużym banerze można było przeczytać: „Od rzeki do Morza  Palestyna będzie wolna”.

Wśród uczestników był ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalifa.

Zobacz też: Azerowie maszerują centrum Warszawy: Karabach do Azerbejdżanu [+FOTO/VIDEO]

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    “W Wilnie na Placu Ratuszowym zapalono 1400 świec ku pamięci Izraelczyków zabitych przez Hamas. Jednocześnie…

    Na Litwie w czasie wojny Litwini zabili 200 000 Żydów: dla zrozumienia – wszystkich Żydów w kraju i około 10 procent jego populacji. Niemieccy naziści stali z boku i podziwiali entuzjazm Litwinów, którzy nie oszczędzili ani starców, ani dzieci. Im nie stawia się zniczy ku ich pamięci, katów nazywa się bojownikami o niepodległość, a jedyna książka śledcza na ten temat, “Sami swoi” Ruty Vanagaite, została zakazana.”Europejska HIPOKRYZJA