Premier Armenii Nikol Paszynian, podczas czwartkowego wiecu, wezwał szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Onika Gaspariana do dobrowolnej rezygnacji.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass, premier Armenii Nikol Paszynian, podczas czwartkowego wiecu, wezwał szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Onika Gaspariana do dobrowolnej rezygnacji.

„Wzywam szefa armeńskiego sztabu generalnego Onika Gaspariana do rezygnacji. Nie będzie w stanie podburzyć armii przeciwko ludowi. Nie pozwolę na to. Wszyscy pozostali żołnierze muszą wrócić do służby” – powiedział Paszynian.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Premier Armenii zapewnił, że w przypadku niepowodzenia zwolnienia szefa Sztabu Generalnego Onika Gasparyana, żądającego wraz z grupą wysokich rangą oficerów dymisji rządu, uznałby prezydenta Armena Sarkisjana za wspólnika puczu.

„Jeśli prezydent Armenii nie podpisze rezygnacji szefa Sztabu Generalnego, czy to oznacza, że przyłączył się do puczu? Myślę, że tak” – powiedział Paszynian na wiecu poparcia w czwartek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W wydanym w czwartek oświadczeniu Sztab Generalny Sił Zbrojnych Armenii zażądał od Paszyniana ustąpienia wraz z całym rządem. Wojskowi oskarżyli go o „wypady […] mające na celu zdyskredytowanie Sił Zbrojnych”. Armia uznała, że „Premier i rząd Armenii nie są już w stanie podejmować decyzji adekwatnych w tym kryzysie i fatalnej dla narodu ormiańskiego sytuacji.”

Szef armeńskiego rządu szybko zareagował na oficjalne wystąpienie Sztabu Generalnego armii, który zażądał jego ustąpienia. „Oświadczenie Sztabu Generalnego uważam za próbę wojskowego zamachu stanu.” – Paszynian przekazał w pierwszym wpisie na swojej stronie na Facebooku, wzywając swoich zwolenników do zgromadzenia się na centralnym placu stolicy kraju.

W nagraniu jaki zamieścił następnie na Facebooku Paszynian poinformował on o odwołaniu ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych gen. Onika Gaspariana oraz jego zastępcy gen. Tirana Chaczatriana. Jak powiedział – „Minister obrony już przygotowuje decyzję o nominacji nowego szefa sztabu i jego zastępców” – zacytowała agencja informacyjna TASS.

Jak wynika z transmisji wideo jaka pojawiła się na stronie Paszyniana Facebooku premier Armenii wyszedł na ulice Erywania na czele tłumu swoich zwolenników.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz