Setki osób protestowały w poniedziałek w Warszawie przeciwko seksualizacji dzieci w szkołach. W opinii protestujących takie zagrożenie niesie podpisana przez prezydenta Warszawy „Deklaracja LGBT+”.

Demonstrację pod nazwą „Warszawski protest rodziców” zorganizowało Centrum Życia i Rodziny pod siedzibą władz Warszawy. „Chcieliśmy stanąć w obronie ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach i 4,5 mln dzieci w szkołach całej Polski. To, co dzieje się w Warszawie, to, co zostało zapowiedziane, jutro będzie odbywać się w innych miastach Polski” – mówił Kazimierz Przeszkowski z Centrum Życia i Rodziny cytowany przez Radio Maryja.

Według portalu Polonia Christiana w demonstracji wzięło udział prawie 2 tysiące ludzi. Katolicka Agencja Informacyjna podała, że przed warszawskim ratuszem zgromadziło się kilkaset osób. Wiele osób przyszło ze swoimi dziećmi i wnukami. Trzymano banery z napisami “Wara od naszych dzieci”, “Chcemy Boga w książce i szkole”, “Wychowanie – tak! Indoktrynacja – nie!”, “Nie róbcie z polskiej szkoły Sodomy” czy “Brońmy dzieci przed zgorszeniem”.

PRZECZYTAJ: Rzecznik Praw Dziecka przeciw warszawskiej deklaracji LGBT

„Mam 6 wnuków i nie chciałabym, aby dzieci były w ten sposób uczone. To znaczy, żeby uczono seksualności już w tym wieku, przyzwyczajano, że małżeństwo może być jednopłciowe” – mówiła Radiu Maryja jedna z protestujących. Inna kobieta przyszła na wiec, aby wyrazić pragnienie wychowywania swoich dzieci „w normalnym środowisku i warunkach, a nie wśród patologii”. Demonstrujący skandowali, że „nie ma zgody” na demoralizację dzieci w szkołach.

Przedstawiciele środowisk LGBT zorganizowali w tym samym czasie kontrmanifestację odbywającą się przy bramie wjazdowej ratusza.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski ogłaszając 18 lutego „Warszawską Deklarację LGBT+” zawarł w niej między innymi postulat organizacji w szkołach zajęć na temat osób identyfikujących się z ruchem LGBT i przygotowanych we współpracy z ich organizacjami. Lekcje mają być rzekomo elementem wychowania seksualnego i upowszechniania tolerancji. „Warszawska Deklaracja LGBT+” wywołała kontrowersje, a jej przeciwnicy, szczególnie wśród rodziców warszawskich uczniów, postanowili się zorganizować. Fundacja Mamy i Taty, znana z promowania konserwatywnych poglądów zdecydowała się powołać Ruch 4 Marca, aby lepiej organizować swoje działania przeciw promowaniu w szkołach propagandy organizacji LGBT. Fundacja uruchomiła też stronę internetową z informacjami dla rodziców o tym jak bronić się przed inwazją środowisk LGBT w szkołach.

CZYTAJ TAKŻE: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kresy.pl / pch24.pl / Radio Maryja / eKAI
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz