Setki osób protestowały w poniedziałek w Warszawie przeciwko seksualizacji dzieci w szkołach. W opinii protestujących takie zagrożenie niesie podpisana przez prezydenta Warszawy „Deklaracja LGBT+”.

Demonstrację pod nazwą „Warszawski protest rodziców” zorganizowało Centrum Życia i Rodziny pod siedzibą władz Warszawy. „Chcieliśmy stanąć w obronie ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach i 4,5 mln dzieci w szkołach całej Polski. To, co dzieje się w Warszawie, to, co zostało zapowiedziane, jutro będzie odbywać się w innych miastach Polski” – mówił Kazimierz Przeszkowski z Centrum Życia i Rodziny cytowany przez Radio Maryja.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Według portalu Polonia Christiana w demonstracji wzięło udział prawie 2 tysiące ludzi. Katolicka Agencja Informacyjna podała, że przed warszawskim ratuszem zgromadziło się kilkaset osób. Wiele osób przyszło ze swoimi dziećmi i wnukami. Trzymano banery z napisami “Wara od naszych dzieci”, “Chcemy Boga w książce i szkole”, “Wychowanie – tak! Indoktrynacja – nie!”, “Nie róbcie z polskiej szkoły Sodomy” czy “Brońmy dzieci przed zgorszeniem”.

PRZECZYTAJ: Rzecznik Praw Dziecka przeciw warszawskiej deklaracji LGBT

„Mam 6 wnuków i nie chciałabym, aby dzieci były w ten sposób uczone. To znaczy, żeby uczono seksualności już w tym wieku, przyzwyczajano, że małżeństwo może być jednopłciowe” – mówiła Radiu Maryja jedna z protestujących. Inna kobieta przyszła na wiec, aby wyrazić pragnienie wychowywania swoich dzieci „w normalnym środowisku i warunkach, a nie wśród patologii”. Demonstrujący skandowali, że „nie ma zgody” na demoralizację dzieci w szkołach.

Przedstawiciele środowisk LGBT zorganizowali w tym samym czasie kontrmanifestację odbywającą się przy bramie wjazdowej ratusza.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski ogłaszając 18 lutego „Warszawską Deklarację LGBT+” zawarł w niej między innymi postulat organizacji w szkołach zajęć na temat osób identyfikujących się z ruchem LGBT i przygotowanych we współpracy z ich organizacjami. Lekcje mają być rzekomo elementem wychowania seksualnego i upowszechniania tolerancji. „Warszawska Deklaracja LGBT+” wywołała kontrowersje, a jej przeciwnicy, szczególnie wśród rodziców warszawskich uczniów, postanowili się zorganizować. Fundacja Mamy i Taty, znana z promowania konserwatywnych poglądów zdecydowała się powołać Ruch 4 Marca, aby lepiej organizować swoje działania przeciw promowaniu w szkołach propagandy organizacji LGBT. Fundacja uruchomiła też stronę internetową z informacjami dla rodziców o tym jak bronić się przed inwazją środowisk LGBT w szkołach.

CZYTAJ TAKŻE: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kresy.pl / pch24.pl / Radio Maryja / eKAI

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz