Wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej zapowiedział w piątek w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej zalegalizowanie w Polsce związków homoseksualnych, zrównanie ich praw z małżeństwem i zezwolenie na adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Rabiej, który jest zdeklarowanym homoseksualistą, zapowiedział stopniowe realizowanie postulatów LGBT, ponieważ, jak przyznał, nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”. Według niego społeczeństwo ma być przyzwyczajane do zmian etapami.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„…jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci.” – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Samorządowiec bronił także „Deklaracji LGBT+” podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Zapowiedź Rabieja dotycząca wprowadzenia „małżeństw” homoseksualnych i przyznania takim parom prawa do adopcji dzieci wywołała poruszenie wśród polityków. „Nie może być zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne” – stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce Paweł Kukiz. „Instytucja małżeństwa służy przede wszystkim posiadaniu potomstwa. Dziecko musi mieć mamę i tatę – chociażby po to, żeby seksualność dziecka rozwijała się w sposób prawidłowy.” – dodawał lider Kukiz’15. Polityk powiedział też, że zdystansował się od środowisk homoseksualnych po tym, jak zaczęły żądać dla siebie instytucji małżeństwa. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek napisała na Twitterze, że „wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji przez pary homoseksualne szokują”. Słowa Rabieja krytykował też m.in. szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wypowiedź wiceprezydenta Warszawy skłoniła nawet przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę do odcięcia się od jego postulatów. „Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu” – powiedział dziennikarzom Schetyna. Szef PO rozmawiał też z Trzaskowskim, który polecił Rabiejowi zająć się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczył. Sam Rabiej opublikował na Twitterze wpis, w którym oświadczył, że jego wypowiedź miała charakter wyłącznie prywatny i nie była stanowiskiem Nowoczesnej i Koalicji Europejskiej. Dodał też, że w kwestii adopcji dzieci jest „bardzo sceptyczny”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik Praw Dziecka przeciw warszawskiej deklaracji LGBT

Kresy.pl / dorzeczy.pl / gazeta.pl / wprost.pl / wp.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz