Wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej zapowiedział w piątek w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej zalegalizowanie w Polsce związków homoseksualnych, zrównanie ich praw z małżeństwem i zezwolenie na adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Rabiej, który jest zdeklarowanym homoseksualistą, zapowiedział stopniowe realizowanie postulatów LGBT, ponieważ, jak przyznał, nie jest zwolennikiem “zmieniania społeczeństwa na siłę”. Według niego społeczeństwo ma być przyzwyczajane do zmian etapami.

“…jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci.” – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Samorządowiec bronił także “Deklaracji LGBT+” podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Zapowiedź Rabieja dotycząca wprowadzenia “małżeństw” homoseksualnych i przyznania takim parom prawa do adopcji dzieci wywołała poruszenie wśród polityków. “Nie może być zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne” – stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce Paweł Kukiz. “Instytucja małżeństwa służy przede wszystkim posiadaniu potomstwa. Dziecko musi mieć mamę i tatę – chociażby po to, żeby seksualność dziecka rozwijała się w sposób prawidłowy.” – dodawał lider Kukiz’15. Polityk powiedział też, że zdystansował się od środowisk homoseksualnych po tym, jak zaczęły żądać dla siebie instytucji małżeństwa. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek napisała na Twitterze, że “wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji przez pary homoseksualne szokują”. Słowa Rabieja krytykował też m.in. szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wypowiedź wiceprezydenta Warszawy skłoniła nawet przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę do odcięcia się od jego postulatów. “Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu” – powiedział dziennikarzom Schetyna. Szef PO rozmawiał też z Trzaskowskim, który polecił Rabiejowi zająć się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczył. Sam Rabiej opublikował na Twitterze wpis, w którym oświadczył, że jego wypowiedź miała charakter wyłącznie prywatny i nie była stanowiskiem Nowoczesnej i Koalicji Europejskiej. Dodał też, że w kwestii adopcji dzieci jest “bardzo sceptyczny”.

CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik Praw Dziecka przeciw warszawskiej deklaracji LGBT

Kresy.pl / dorzeczy.pl / gazeta.pl / wprost.pl / wp.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. lp
    lp :

    I o to warszawiakom chodziło? Trzaskowski, Rabiej i reszta tego towarzystwa przemalują im miasto na tęczowo (łącznie z mózgami dzieci). A miało być tak pięknie, po pełowsku “by żyło się lepiej”.