Trzaskowski zdymisjonował Rabieja

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że zwolnił z pracy jednego ze swoich zastępców – Pawła Rabieja. Jako powód podał udanie się przez Rabieja na zagraniczny urlop bez jego wiedzy i zgody. Zwolniony odpowiadał w warszawskim ratuszu za nadzór nad szpitalami.

O niepojawieniu się Rabieja w pracy poinformowało we wtorek TVN. Odpowiedzialny za służbę zdrowia w Warszawie urzędnik wybrał się na zagraniczny wypoczynek. Miało to wywołać “wściekłość” Rafała Trzaskowskiego, który miał  o niczym nie wiedzieć. Zdaniem Trzaskowskiego w czasie epidemii koronawirusa Rabiej był potrzebny w stolicy.

Biuro Kadr i Szkoleń warszawskiego Ratusza poinformowało, że wiceprezydent nie składał żadnego wniosku o urlop. “W związku ze stwierdzeniem, że p. Paweł Rabiej wyjechał z Polski, jego zadania zostały rozdane pomiędzy innych prezydentów. W stosunku do prezydenta Rabieja zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe” – zapowiedziano w komunikacie.

TVN zacytowało jednego z posłów PO, który porównał urlop Rabieja do wyjazdu Ryszarda Petru i Joanny Schmidt na Maderę w samym środku opozycyjnych protestów.

We wtorek wieczorem Rafał Trzaskowski wydał komunikat, w którym poinformował, że zdecydował o zwolnieniu Rabieja z funkcji wiceprezydenta. Jego obowiązki przejmie wiceprezydent Renata Kaznowska.

Jeszcze przed swoim zdymisjonowaniem Paweł Rabiej twierdził, że składał wniosek o urlop na początku ubiegłego tygodnia. W korespondencji z TVN przekonywał, że odpoczynek po zarażeniu koronawirusem zalecił mu lekarz. “Przepraszam za zaistniałą sytuację, nie miałem świadomości, że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ub. tyg. zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w Warszawie w pracy” – pisał na Twitterze. Trzaskowski nazwał te tłumaczenia “niepoważnymi”.

Zwolnienie Rabieja było konsultowane z władzami Nowoczesnej, która rekomendowała go na wiceprezydenta Warszawy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kresy.pl / tvn24.pl / polsatnews.pl / dorzeczy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply