Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO) w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” stwierdził, że podpisana przez niego kontrowersyjna „Warszawska Deklaracja LGBT+” jest realizowana. Zapowiedział też, że w szkołach pojawią się nieobowiązkowe „zajęcia edukacji seksualnej”.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie z „Rz” Rafał Trzaskowski skarżył się na straty budżetu Warszawy rzędu 1,2 mld złotych. Jako przyczynę zwiększenia wydatków miasta wymienił „piątkę PiS”, „janosikowe” i „deformę” edukacji. Nie zgodził się przy tym z sugestią, że „zabiera pieniądze mieszkańcom i przeznacza na LGBT”. Według niego „środki przeznaczane przez miasto na przeciwdziałanie wszelkim objawom dyskryminacji (wliczając w to osoby o odmiennej orientacji seksualnej)”, to ułamek wymienianej przez niego kwoty.

Prezydent Warszawy oświadczył w wywiadzie, że „Warszawska Deklaracja LGBT+” jest realizowana. „Realizuję zapisy Karty. Mówiłem o zajęciach antydyskryminacyjnych i zostały one wcielone w życie” – mówił Trzaskowski. Wedle jego słów obecnie trwają przygotowania do „dobrowolnych zajęć z edukacji seksualnej”. Zaprzeczył przy tym, że będzie ona polegała na seksualizacji dzieci. „Nikt nie zamierza nikogo indoktrynować, tylko będziemy uczyć dzieciaki, na zajęciach dobrowolnych, czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać” – twierdził. Na pytanie, czy zajęcia te będą prowadzone przez „osoby homoseksualne” Trzaskowski odpowiedział, że będą to „dobrze przeszkoleni nauczyciele”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że podpisanie przez władze Warszawy Deklaracji LGBT+ zrodziło obawy, że miasto wprowadzi do szkół i przedszkoli propagandę ruchów LGBT. Wyrażał je m.in. Rzecznik Praw Dziecka. Pod koniec sierpnia br. warszawski Ratusz oświadczył, że w nadchodzącym roku szkolnym dodatkowych zajęć z zakresu edukacji seksualnej nie będzie z powodu braku pieniędzy. Adwokat Rafał Dorosiński z Instytutu Ordo Iuris zaznaczał wówczas, że władze Warszawy zrobiły „krok w tył”, którego nie można uznać za finalny sukces. „Deklaracja LGBT wciąż nie została odwołana. Dopóki to nie nastąpi, można obawiać się, że mamy do czynienia z taktycznym zabiegiem, a nie wynikiem głębszej refleksji” – mówił Dorosiński.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz