Trwa 5. edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Ruszyła licytacja przedmiotów, z której dochód zasili środki zbierane w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. To już piąta edycja tej akcji, która w tym roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przybrała większe niż zwykle rozmiary. – podała w poniedziałek TVP Szczecin.

Jak co roku akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” organizuje Fundacja Polskich Wartości przy współpracy z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Jej początki sięgają 2014 roku, gdy piesza pielgrzymka Suwałki-Wilno, w której szli także pątnicy ze Szczecina, spotkała się z serdeczną gościną Polaków na Litwie. Aby się odwdzięczyć, szczecinianie zaczęli zbierać dary, które regularnie zawożą na Wileńszczyznę, by pomóc rodakom godnie przygotować święta Bożego Narodzenia. Od ubiegłego roku rozszerzyli swoją akcję na święta wielkanocne. Z zebranych pieniędzy fundują także wakacje dzieciom z Kresów.

Zbiórka pieniędzy na tegoroczne wydanie akcji trwa przez cały rok. Od października do 6. grudnia br. trwa zbiórka darów w całej Polsce. Jak podaje TVP, „Paczce dla Rodaka i Bohatera na Kresach” co roku udaje się zebrać artykuły spożywcze, środki czystości, słodycze i przybory szkolne, które trafiają do Polaków na Litwie. W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości organizatorzy planują zebranie ponad 100 ton prezentów. Teraz ruszyła internetowa licytacja – na sprzedaż wystawiono m.in. koszulki aktualnych mistrzów świata w siatkówce.

Pakowanie darów jest zaplanowane na 11. grudnia br. w szkole podstawowej w Przecłaciu. Jeszcze tego samego dnia paczki mają wyjechać na Litwę. W ramach akcji pomoc trafia m.in. do Polskiej Szkoły Podstawowej w Rakańcach, Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach, Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, Szkoły Średniej im. Szymona Konarskiego i Klubu Weteranów Armii Krajowej.

Więcej informacji o akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Polskich Wartości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ponad 300 paczek od szczecinian trafiło do Polaków z Wileńszczyzny

Kresy.pl / TVP Szczecin / polskiewartosci.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz