Na kanale naszego portalu pojawił się kolejny wywiad. Tym razem  gościem redaktora Mateusza Pławskiego był ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Rozmowa dotyczyła między innymi odmowy wszczęcia sprawy przeciwko osobie propagującej banderowską symbolikę przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu na kanale KresyTV. Tym razem gościem redaktora Mateusza Pławskiego był ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Rozmowa dotyczyła między innymi odmowy wszczęcia sprawy przeciwko osobie propagującej banderowską symbolikę przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ odmówiła wszczęcia sprawy przeciwko osobie propagującej banderowską symbolikę. Zdaniem prokuratora Macieja Młynarczyka, Rzeczpospolita nie może ścigać za propagowanie postaci Stepana Bandery, gdyż poza działalnością terrorystyczną zajmował się on również: „pracą organizacyjną, działalnością społeczną, w tym sportową, a także propagandą, również w zakresie dozwolonym przez prawo”. Propagowania symboliki OUN nie można ścigać, gdyż organizacja ta „nie spełnia wszystkich kryteriów” definicji faszyzmu i totalitaryzmu. W lutym 2018 roku prezydent Andrzej Duda zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zapisy ustawy o IPN umożliwiające penalizację kłamstwa wołyńskiego i propagowania banderyzmu w Polsce. W styczniu 2019 roku Trybunał przychylił się do zdania prezydenta.

Sprawę już poruszaliśmy na naszym kanale.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Andrzej2
    Andrzej2 :

    Rzeczywisci ten S. Bandera to taki mily gosc, wg naszej Prokuratury:” Zdaniem prokuratora Macieja Młynarczyka, Rzeczpospolita nie może ścigać za propagowanie postaci Stepana Bandery, gdyż poza działalnością terrorystyczną zajmował się on również: „pracą organizacyjną, działalnością społeczną, w tym sportową, a także propagandą, również w zakresie dozwolonym przez prawo”. Przeciez Hitler oprocz mordowania Zydow i Slowian, Cyganow, to przeciez tez byl mily gosc, lubil dzieci , nawet sa zdjecia , jak ich dekoruje odznaczeniami bojowymi, poza tym bardzo kochal zwierzeta, szczegolnie psy. Dlaczego nie zaczac stawiac pomniki jednemu i drugiemu w Polsce?, przeciez to tacy mili faceci.Mysle, ze takze pewne cechy pozytywne moznaby znalezc w innym psychopacie Stalinie, moze jemu tez nalezy postawic pomnik?