Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski udzielił wywiadu tygodnikowi „wSieci” w którym podkreślał, że programy telewizji publicznej cieszą się dużą oglądalnością.

Fragmenty wywiadu z Kurskim opublikował w poniedziałek portal Wirtualna Polska. Na przytaczany przez dziennikarzy zarzut propagandowego wymiaru programów informacyjnych i publicystycznych TVP jej szef odpowiedział – „Gdyby „Wiadomości” lub nasz kanał informacyjny TVP Info nadawały propagandę, nikt by tego nie oglądał, bo w warunkach tak dużego pluralizmu, mediów społecznościowych i krytycyzmu widzów zostałoby to dostrzeżone i odrzucone”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kurski twierdzi, że to właśnie zarządzana przez niego „telewizja przywróciła pluralizm do polskiej debaty publicznej”. Jednocześnie sugeruje, że TVP wspiera program podnoszony przez obóz Prawa i Sprawiedliwości, powiedział bowiem, że telewizja publiczna jest „jedynym medium realnie broniącym tych wartości, które legły u podstaw dobrej zmiany w 2015 roku”. Kurski opisał wartości jakie mają być podstawą działania dziennikarzy pracujących dla TVP – „Jest faktem, że redakcja „Wiadomości” składa się z ludzi przejętych Polską, broniących wartości dla większości Polaków najważniejszych, jak rodzina, chrześcijaństwo, prawda o narodowej historii. Jednak wszystko co ważne w „Wiadomościach” jest”.

Jednocześnie szef TVP przyznał, że w jego spółce pracuje się „często inaczej niż u konkurencji, ale często dlatego, że to tam rządzi polityczna namiętność i chęć użycia każdego tematu jako amunicji przeciw obozowi Jarosława Kaczyńskiego” Kurski ocenił, że wszystkie błędy popełniane przez jego dziennikarzy są naprawiane”.

Media publiczne były wielokrotnie oskarżane o brak bezstronności w przedstawianiu i komentowaniu procesów politycznych w Polsce. Do szczególnie ostrych protestów doszło w czasie kampanii wyborczej przed październikowymi wyborami do Sejmu. Sądy prawomocnie nakazały „Wiadomościom” TVP emisję przeprosin Konfederacji za pominięcie jej wyniku w materiale z 26. września w sondażu Pollster. Materiał z przeprosinami ukazał się w czwartkowym głównym wydaniu „Wiadomości”, ale przeprosinom towarzyszyły stronnicze komentarze, kuriozalne tłumaczenia oraz atak na Konfederację. W związku z tym ugrupowanie po raz kolejny wystąpiło przeciw TVP na drogę sądową i uzyskało kolejny wyrok nakładający na redakcję głównego programu informacyjnego TVP obowiązek wyemitowania przeprosin.

wp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz