Konfederacja po raz kolejny wygrała w sądzie z „Wiadomościami” TVP

Konfederacja wygrała we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie proces z Telewizją Polską będący pokłosiem kuriozalnego materiału „Wiadomości” z 3 października br. Sąd zakazał TVP rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o sondażowych wynikach Konfederacji, nakazał zamieszczenie odpowiedniego sprostowania na ten temat a także przeprosin za „kłamstwa na temat Konfederacji”.

Przypomnijmy, że sądy prawomocnie nakazały „Wiadomościom” TVP emisję przeprosin Konfederacji za pominięcie jej wyniku w materiale z 26. września w sondażu Pollster. Materiał z przeprosinami ukazał się w czwartkowym głównym wydaniu „Wiadomości”, ale przeprosinom towarzyszyły stronnicze komentarze, kuriozalne tłumaczenia oraz atak na Konfederację. W związku z tym ugrupowanie po raz kolejny wystąpiło przeciw TVP na drogę sądową. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie w tej sprawie.

O werdykcie sądu dosadnie poinformował w serwisie Twitter jeden z liderów Konfederacji, szef Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. Urbanoidy z Woronicza będą musiały przeprosić za manipulacje zawarte w poprzednich „przeprosinach” nakazanych przez sąd i opublikować rzetelny materiał – napisał Winnicki.

Z kopii postanowienia sądu opublikowanej przez posła koła Konfederacja Jakuba Kuleszę wynika, że sąd m.in. zakazał TVP rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat poparcia dla tego ugrupowania w sondażach z września br. Zakaz ma przejawiać się zaprzestaniem emitowania kuriozalnego materiału z 3. października. Ma on zniknąć ze strony internetowej TVP. „Wiadomości” TVP mają także opublikować sprostowanie w formie standardowego materiału pt. „Przepraszamy za podanie nieprawdziwych informacji na temat sondażowych wyników Konfederacji”, przy czym powinien to być pierwszy materiał danego wydania. W materiale ma zostać m.in. opublikowana lista 6 sondaży z okresu 12-26. września, w których Konfederacja przekraczała próg wyborczy. Również portal TVP Info ma opublikować podobne sprostowanie a także przeprosiny opatrzone tytułem „Przepraszamy za kłamstwa na temat Konfederacji”. Sąd zaznaczył w postanowieniu, że zamieszczane materiały nie mogą zawierać dodatkowych komentarzy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / twitter.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz