Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ostatnią niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z dużą przewagą nad pozostałymi ugrupowaniami. W Sejmie znaleźliby się jeszcze przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL-Koalicji Polskiej. – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla portalu Onet.

Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło w sondażu 41,5 proc. ankietowanych. Znacznie mniejszą popularnością cieszyła się Koalicja Obywatelska, na przedstawicieli której chciało głosować 26,6 proc. respondentów. Poparcie na poziomie 12,2 proc. gwarantowałoby Lewicy (SLD, Wiosna i partia Razem) trzecie miejsce na podium.

W Sejmie znaleźliby się jeszcze tylko kandydaci PSL-Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz’15). Na ten projekt polityczny wskazało 7,2 proc. ankietowanych. Do osiągnięcia progu wyborczego niewiele zabrakło w sondażu Konfederacji (4,7 proc.).

7,8 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać ugrupowania, na które zamierza oddać swój głos.

Chęć wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 53,3 proc. respondentów, z czego 41,1 proc. jest zdecydowanych, by pójść do urn a 12,1 proc. „raczej” poszłoby zagłosować. „Raczej nie” weźmie udziału w wyborach 14 proc. ankietowanych a 31,9 proc. było zdecydowanych, że nie weźmie udziału w głosowaniu. Jedynie 0,8 proc. nie miało określonego zdania w tej sprawie.

Sondaż wykonał 26. sierpnia br. w całej Polsce Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla portalu Onet na próbie 1100 osób. Badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Estymator: PiS zdecydowanym faworytem, PSL i Kukiz w Sejmie, Konfederacja pod progiem

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz