Jak nieoficjalnie dowiedzieli się w środę reporterzy radia RMF FM, prokuratura będzie wnioskować do sądu o warunkowe umorzenie śledztwa w sprawie wypadku rządowej limuzyny wiozącej Beatę Szydło.

Według śledczych wypadek, do którego doszło rok temu w Oświęcimiu, spowodował 21-letni Sebastian K. Miał on doprowadzić do zderzenia nie zachowując należytej ostrożności. Z ustaleń śledztwa wynika, że kolumna samochodów rządowych jechała z prędkością 58 km/h używając sygnałów świetlnych. Prokuratura zebrała rozbieżne dowody dotyczące tego, czy używano sygnałów dźwiękowych, jednak uznała, że nie miało to znaczenia dla odpowiedzialności Sebastiana K.

Reporterzy RMF FM ustalili, że prokuratura chce umorzyć śledztwo wskazując na dotychczasową niekaralność młodego kierowcy, jego dobrą opinię oraz współpracę ze śledczymi. Miałby on otrzymać maksymalnie 2-letni okres próby i wpłacić niewielką nawiązkę na konto fundacji pomagającej ofiarom wypadków.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 10. lutego 2017 na terenie Oświęcimia. Według policji, kiedy pojazdy kolumny rządowej poruszały się na sygnale drogą w okolicach oświęcimskiego dworca PKP, nagle kierujący seicento zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, zajeżdżając drogę pojazdowi, którym poruszała się Beata Szydło. Jej limuzyna zjechała wtedy z drogi i uderzyła w drzewo. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy BOR oraz ówczesna szefowa rządu. Beata Szydło została wypisana ze szpitala dopiero po 7 dniach.

PRZECZYTAJ: Beata Szydło w wypadku w Oświęcimiu złamała mostek i żebro

Jak również podaje RMF FM, opinia biegłych, na podstawie której przypisano winę Sebastianowi K., budzi wątpliwości jego obrońcy Władysława Pocieja. Mecenas nie chciał jednak podawać konkretnych zarzutów wobec tej ekspertyzy. Wynika z niej m.in., że kierujący Fiatem Seicento Sebastian K. widząc jadący z tyłu uprzywilejowany samochód zjechał do prawego krawężnika i zatrzymał się. Gdy samochód ten minął go, włączył się do ruchu i zajechał drogę limuzynie z Beatą Szydło.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Kolonko o wypadku Szydło: To jednak jest Polska dwóch prędkości – jedna dla władzy, druga dla obywateli

Kresy.pl / RMF FM

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz