Rząd określi terminy odblokowania kolejnych branż

W bieżącym tygodniu Ministerstwo Rozwoju ma podać w jakim terminie do działania będą mogły wrócić branże, które do tej pory są zablokowane przez obostrzenia przeciwepidemiczne.

Głos w sprawie ciągnie zamkniętych restauracji, gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych zabrała minister rozmowy Jadwiga Emilewicz – „Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, jeżeli tych nowych zachorowań nie będzie dużo, to wtedy w drugiej połowie maja możemy spodziewać się kolejnego etapu związanego z odmrażaniem kolejnych usług” – minister powiedziała w wywiadzie dla Money.pl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak powiedziała Emilewicz jej resort opracował już wytyczne dla tego rodzaju lokali usługowych co do specjalnych środków sanitarnych, które mają utrudnić rozszerzanie się epidemii. W grę wchodzą kwestie ile metrów kwadratowych powinno przypadać na jednego klienta w restauracji, liczbę osób przy stolikach, między stolikami, odległości między stolikami, jak podaje portal dorzeczy.pl. W przypadku lokali fryzjerskich ważne będą zasady określające częstotliwość i rodzaj używanej dezynfekcji. „Jestem przekonana, że po uruchomieniu tych nowych usług, tych usług zamrożonych przez ostatnie tygodnie, będziemy mogli czuć się bezpiecznie” – zapewniła minister rozwoju. Emilewicz twierdzi, że wszystkie wytyczne w tej sprawie zostaną podane już w ciągu bieżącego tygodnia.

Rząd chce także wesprzeć branżę turystyczną przy pomocy tak zwanego bonu turystycznego. Państwo ma przekazać pracodawcom 90 proc. środków na wypoczynek ich pracowników. Z dofinansowania takiego będą mogły skorzystać jednak tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę, których zarobek nie przekracza wartości średniej płacy krajowej, czyli wartości 5,2 tys. zł brutto. Jak podała Emilewicz koszt takiego programu dla budżetu państwo to około 7 mld zł.

Czytaj także: Arabia Saudyjska radykalnie podwyższa podatek VAT

dorzeczy.pl/kresy.pl

 

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz