Rząd określi terminy odblokowania kolejnych branż

W bieżącym tygodniu Ministerstwo Rozwoju ma podać w jakim terminie do działania będą mogły wrócić branże, które do tej pory są zablokowane przez obostrzenia przeciwepidemiczne.

Głos w sprawie ciągnie zamkniętych restauracji, gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych zabrała minister rozmowy Jadwiga Emilewicz – „Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, jeżeli tych nowych zachorowań nie będzie dużo, to wtedy w drugiej połowie maja możemy spodziewać się kolejnego etapu związanego z odmrażaniem kolejnych usług” – minister powiedziała w wywiadzie dla Money.pl.

Jak powiedziała Emilewicz jej resort opracował już wytyczne dla tego rodzaju lokali usługowych co do specjalnych środków sanitarnych, które mają utrudnić rozszerzanie się epidemii. W grę wchodzą kwestie ile metrów kwadratowych powinno przypadać na jednego klienta w restauracji, liczbę osób przy stolikach, między stolikami, odległości między stolikami, jak podaje portal dorzeczy.pl. W przypadku lokali fryzjerskich ważne będą zasady określające częstotliwość i rodzaj używanej dezynfekcji. „Jestem przekonana, że po uruchomieniu tych nowych usług, tych usług zamrożonych przez ostatnie tygodnie, będziemy mogli czuć się bezpiecznie” – zapewniła minister rozwoju. Emilewicz twierdzi, że wszystkie wytyczne w tej sprawie zostaną podane już w ciągu bieżącego tygodnia.

Rząd chce także wesprzeć branżę turystyczną przy pomocy tak zwanego bonu turystycznego. Państwo ma przekazać pracodawcom 90 proc. środków na wypoczynek ich pracowników. Z dofinansowania takiego będą mogły skorzystać jednak tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę, których zarobek nie przekracza wartości średniej płacy krajowej, czyli wartości 5,2 tys. zł brutto. Jak podała Emilewicz koszt takiego programu dla budżetu państwo to około 7 mld zł.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytaj także: Arabia Saudyjska radykalnie podwyższa podatek VAT

dorzeczy.pl/kresy.pl

 

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz