Rządowy projekt nowelizujący rozporządzenie dotyczące obostrzeń przeciwepidemicznych przewiduje otwarcie kasyn. Na takie traktowanie ze strony rządu nie mogą liczyć bary, kawiarnie, restauracje, siłownie i kluby fitness, które pozostają zamknięte od jesieni ubiegłego roku.

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział poluzowanie obostrzeń od 12 lutego. Z informacji podanych przez niego oraz przez wicepremierów Jarosława Gowina i Piotra Glińskiego a także ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynikało, że w reżimie sanitarnym na dwa tygodnie zostaną otwarte hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i boiska zewnętrzne. Nic wówczas nie zapowiadało, że od przyszłego piątku otworzą się także kasyna.

Jak podał w czwartek Business Insider Polska, niespodziewanie w projekcie rozporządzenia luzującego obostrzenia uwzględniono także kasyna. “Przewiduje się uruchomienie kasyn pod warunkiem, że w kasynie będzie mogło znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi” – napisano w projekcie. Zmiana ma wejść o północy i obowiązywać do 26 lutego.

Media zwróciły uwagę, że w kontekście ograniczeń epidemicznych kasyna cieszą się niezwykłą pobłażliwością rządzących. Gdy rząd zamykał jesienią kolejne branże, kasyna pozostawały otwarte. Zamknięto je dopiero 28 grudnia pod wpływem społecznej krytyki. Pojawiały się opinie, że rząd nie chce zamykać kasyn, ponieważ są źródłem znacznych przychodów do budżetu.

W podobny sposób nie są traktowane gastronomia oraz branża fitness, które wciąż pozostają zamknięte pomimo apeli o złagodzenie obostrzeń.

Jak informowaliśmy, wprowadzane od piątku zmiany będą obowiązywać przez 2 tygodnie. Premier Morawiecki zapowiadał, że dalsze luzowanie obostrzeń będzie zależało od sytuacji epidemicznej. Szef rządu nie wykluczał, że zmiany zostaną cofnięte, jeśli sytuacja epidemiczna pogorszy się.

CZYTAJ TAKŻE: Dworczyk: Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kasyna pozostają dalej otwarte

Kresy.pl / businessinsider.com.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply