Rozporządzenie dotyczące zakazu pracy kasyn od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 zostało w niedzielę (27 grudnia) opublikowane w Dzienniku Ustaw – wynika ze strony Rządowego Centrum Legislacji. Zmiana zaczyna obowiązywać w poniedziałek – 28 grudnia.

Chodzi o rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w kwestii ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowelizacja, która została opublikowana w niedzielę, wprowadza m.in. zakaz działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety i kasyn, z wyjątkiem kasyn internetowych – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Oprócz uregulowania, które zostało wspomniane, rozporządzenie umożliwia też operatorom infrastruktury krytycznej i ich podwykonawcom wykonywanie w tym okresie niezbędnych prac oraz remontów w obiektach posiadających kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zmiany mają na celu ograniczenie ryzyka rozwoju epidemii Covid-19.

Z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa, w kraju systematycznie zamykane były kolejne gałęzie gospodarki. Kasyna pozostawały jednak nadal otwarte. Przypomnijmy, że Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera przyznał w ubiegłym tygodniu na antenie TVN24, że nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kasyna pozostają nadal otwarte. „Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie” – przyznał wówczas Dworczyk.

Wypowiedź Dworczyka spotkała się wówczas z falą krytyki w przestrzeni publicznej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniejsza wersja rozporządzenia przewidywała zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z funkcjonowaniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Zmiana nie dotyczyła jednak kasyn (obowiązywał tam limit 1 osoby na 15 m kw. powierzchni przeznaczonej dla klientów).

Zobacz także: Pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz