Pierwszą osobą zaszczepioną w ramach masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS COVID-19 została pielęgniarka z Centralnego Szpitalu Klinicznego MSWiA w Warszawie.

W niedzielę rano w warszawskim szpitalu zaszczepiono z użyciem preparatu Pfizera pracującą w nim pielęgniarkę Alicję Jakubowską. Zastrzyk wykonał dr Artur Zaczyński, jak poinformował portal dorzeczy.pl. “Jestem z tego dumna, że zostałam wybrana” – powiedziała Jakubowska podkreślając, że wykonanie szczepienia “nie bolało”.

Jak podaje za PAP portal, w niedzielę do Centralnego Szpitalu Klinicznego MSWiA w Warszawie dotarło 75 fiolek szczepionki co pozwoli na przeprowadzenie szczepienia 375 osób. Otrzymał ją już także dyrektor szpitala prof. Waldemar Wierzba, a także dr Artur Zaczyński, dyrektor Szpitala Tymczasowego na Stadionie PGE Narodowy będącego filią CSzK MSWiA. Przed kamerami zaszczepiono jeszcze dwie osoby.

Preparat aby zostać wykorzystanym do szczepienia musi być najpierw specjalnie przygotowany, czego dokonano w szpitalnej aptece.

 

Rozpoczęcie szczepień z użyciem preparatu Pfizera skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski – “Od dziś możemy zacząć zmieniać naszą przyszłość. Mamy skuteczne narzędzie walki z epidemią. Teraz już w naszych rękach jest nasze jutro. Ważne, żebyśmy jak najbardziej gremialnie tego narzędzia użyli”.

Minister zachęcał obywateli do poddania się szczepieniu – “Państwo gwarantuje szczepionkę, ale to my, jako społeczeństwo, zdecydujemy czy ona będzie nas powszechnie chroniła. Pamiętajmy, że im więcej zaszczepionych, tym większa szansa na zakończenie epidemii”.

Czytaj także: Argentyna użyje rosyjskiej szczepionki

dorzeczy.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply