Premier Mateusz Morawiecki poinformował o planowanym otwarciu na dwa tygodnie hoteli, instytucji kultury, basenów, stoków narciarskich i boisk zewnętrznych.

Jak podał w piątek Polsat News, premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mediami poinformował o zmianach w przeciwepidemicznych obostrzeniach, które będą obowiązywać od 12 do 26 lutego. Zapowiadał przy tym, że należy przygotować się na dwie możliwości – dalszego luzowania bądź zaostrzania obostrzeń. „Covid-19 jest nieprzewidywalny” – mówił szef rządu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Z informacji podanych przez premiera Morawieckiego, wicepremierów Jarosława Gowina i Piotra Glińskiego a także ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że w reżimie sanitarnym od 12 do 26 lutego zostaną otwarte hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i boiska zewnętrzne.

Hotele będą dostępne dla wszystkich, przy zastrzeżeniu, że 50% pokoi pozostanie wolnych. Hotelowe restauracje pozostaną zamknięte – goście mają otrzymywać posiłki do pokoju.

W kinach, teatrach, operach i filharmoniach również będzie obowiązywać zasada co najmniej 50% miejsc wolnych. Osoby przebywające w tych obiektach będą musiały mieć założone maseczki i utrzymywać dystans. Będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia.

Dozwolona będzie też aktywność sportowa na obiektach otwartych takich jak boiska czy korty. Otwarte zostaną też baseny, ale już nie aquaparki.

Rząd utrzymał w mocy pozostałe obostrzenia, w tym zakaz działalności siłowni i klubów fitness a także zakaz serwowania posiłków na miejscu w barach i restauracjach.

Przypomnijmy, że od 1 lutego rząd zezwolił na otwarcie sklepów w galeriach handlowych, galerii sztuki i muzeów a także zniósł „godziny dla seniorów”.

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz