Premier Mateusz Morawiecki poinformował o planowanym otwarciu na dwa tygodnie hoteli, instytucji kultury, basenów, stoków narciarskich i boisk zewnętrznych.

Jak podał w piątek Polsat News, premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mediami poinformował o zmianach w przeciwepidemicznych obostrzeniach, które będą obowiązywać od 12 do 26 lutego. Zapowiadał przy tym, że należy przygotować się na dwie możliwości – dalszego luzowania bądź zaostrzania obostrzeń. „Covid-19 jest nieprzewidywalny” – mówił szef rządu.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Z informacji podanych przez premiera Morawieckiego, wicepremierów Jarosława Gowina i Piotra Glińskiego a także ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że w reżimie sanitarnym od 12 do 26 lutego zostaną otwarte hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i boiska zewnętrzne.

Hotele będą dostępne dla wszystkich, przy zastrzeżeniu, że 50% pokoi pozostanie wolnych. Hotelowe restauracje pozostaną zamknięte – goście mają otrzymywać posiłki do pokoju.

W kinach, teatrach, operach i filharmoniach również będzie obowiązywać zasada co najmniej 50% miejsc wolnych. Osoby przebywające w tych obiektach będą musiały mieć założone maseczki i utrzymywać dystans. Będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia.

Dozwolona będzie też aktywność sportowa na obiektach otwartych takich jak boiska czy korty. Otwarte zostaną też baseny, ale już nie aquaparki.

Rząd utrzymał w mocy pozostałe obostrzenia, w tym zakaz działalności siłowni i klubów fitness a także zakaz serwowania posiłków na miejscu w barach i restauracjach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że od 1 lutego rząd zezwolił na otwarcie sklepów w galeriach handlowych, galerii sztuki i muzeów a także zniósł „godziny dla seniorów”.

Kresy.pl / polsatnews.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz