Premier Mateusz Morawiecki otwierał w piątek wschodnią obwodnicę Wrześni w woj. wielkopolskim. Po tym, jak na konferencji prasowej z jego udziałem pojawili się rolnicy z Agrounii, premier wsiadł do rządowej limuzyny i odjechał.

Jak podaje TVN24, wschodnia obwodnica Wrześni ma 5 km długości i kosztowała ponad 79,6 mln złotych. Na jej otwarciu w piątek pojawił się m.in. premier Mateusz Morawiecki. „Września ma być centrum przyciągającym nowe inwestycje; żeby tak się stało, musi być dobra infrastruktura. Cieszę się, że we Wrześni możemy (…) o taką infrastrukturę zadbać” – mówił szef rządu podczas konferencji prasowej zorganizowanej na jezdni obwodnicy. Jego przemówienie trwało jednak tylko kilka minut, ponieważ w pobliżu pojawiło się kilkudziesięciu rolników z Aurounii, którzy twierdzili, że przybyli „spotkać się z premierem i porozmawiać”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według TVN24 rolnicy przyjechali na obwodnicę kilkoma traktorami od strony pól. Był wśród nich lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Początkowo rolników powstrzymała policja. Wówczas kilka-kilkanaście osób z flagami Agrounii zaczęło biec polem w stronę premiera. Niektórzy zdołali przejść przez bariery. Doszło do interwencji policji i ochrony Morawieckiego. W czasie interwencji służb szef rządu i towarzyszący mu oficjele wsiedli do limuzyn i odjechali.

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak powiedział, że funkcjonariusze wylegitymowali 16 osób. Ma zostać wobec nich wszczęta „odpowiednia procedura prawna”.

Szef Agrounii Michał Kołodziejczak zarzucił premierowi, że nie chciał rozmawiać z rolnikami o problemach rolnictwa i „uciekł jak szczur”. Jego zdaniem Morawiecki nie zdążył nawet przeciąć wstęgi. Wyraził jednak satysfakcję, że teraz szef rządu nie będzie mógł mówić, że nie słyszał o problemach rolników. Według Kołodziejczaka te problemy to m.in. brak objęcia rolnictwa tarczami antykryzysowymi, nieuwzględnienie go w planie odbudowy, niskie ceny skupu artykułów rolnych oraz rosnąca konkurencja towarów z Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Protesty rolników w całej Polsce. Lider Agrounii rzucony na ziemię [+VIDEO]

Kresy.pl / tvn24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz