Powstanie Muzeum Getta Warszawskiego

O powołaniu Muzeum Getta Warszawskiego poinformowali w środę premier Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński.

Premier chce, aby nowa placówka była symbolem polsko-żydowskiego sąsiedztwa. „To jest placówka, którą chcemy powołać po to, żeby uczcić i żeby była to placówka edukacyjna, dzięki której będziemy mogli uczcić wielki, tragiczny, dramatyczny czyn powstańców getta warszawskiego, powstańców żydowskich, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli tak naprawdę o godność, o to, żeby ich krzyk stał się trochę bardziej słyszalny, bo nie był słyszany” – powiedział premier.Dodał, że „Powstanie w Getcie Warszawskim było kulminacyjnym aktem rozpaczy. My ten akt chcemy jak najpiękniej uczcić i chcemy, żeby był on krzykiem na cały świat o prawdzie II Wojny Światowej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei minister kultury Piotr Gliński wyrazil nadzieję, że nowa placówka kulturalna będzie symbolem braterstwa polsko-żydowskiego. „To będzie solidarność, to będzie braterstwo i to będzie prawda historyczna. Wierzę, że Muzeum Getta Warszawskiego będzie instytucją dobrej woli” – podkreślił Gliński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sellin dementuje – muzeum „Polokaustu” nie powstanie

Kresy.pl / Do Rzeczy

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7 :

    Czyli kolejne(oczywiście za polskie pieniądze bo żydki swoich nie dadzą)bo ma powstać jeszcze muzeum Chasydów,jest Polin.Czy polskojęzycznie potrafią cos zrobić bez włażenia komus w odbyt,bo jak nie ukrom to zydom to znowu laska amerykanom.Żenujące.A Muzeum Kresów ? Cisza,niepoprawne i do tego mozna urazic banderowską wrażliwość.