Domniemanym sprawcą ponownej dewastacji pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie był 24-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia pomnika. – poinformowała w poniedziałek warszawska policja.

Jak podaje PAP, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował w poniedziałek o postawieniu zarzutów znieważenia pomnika 24-letniemu mieszkańcowi Warszawy. Jest on podejrzany o to, że w nocy z 6 na 7 czerwca br. namalował sprayem na pomniku Tadeusza Kościuszki w Warszawie napis „Black Lives Matter. Still”.

Według informacji przekazanej przez nadkomisarza Marczaka mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Materiały tej sprawy trafią teraz do prokuratury.

Napis „Black Lives Matter. Still” umieszczony na pomniku nawiązuje do haseł wznoszonych w USA przez uczestników protestów, które wybuchły w USA po zabiciu przez policję czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda.

Przypomnijmy, że chodzi o ponowną dewastację pomnika Kościuszki w Warszawie dokonaną w związku z protestami w USA. Po raz pierwszy napis „Black Lives Matter” pojawił się na nim najprawdopodobniej w nocy z 2 na 3 czerwca. W tej sprawie zarzuty postawiono już 22-letniej mieszkance Warszawy.

Pomnik Tadeusza Kościuszki znajdujący się przy Placu Żelaznej Bramy w Warszawie jest kopią pomnika z Waszyngtonu, który został zdewastowany w nocy z 31 maja na 1 czerwca br. Cokół monumentu polsko-amerykańskiego bohatera został zamalowany antyprezydenckimi i skrajnie lewicowymi hasłami. Napisy usunięto z pomnika dopiero po tygodniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Katolicki święty, autor słów hymnu USA, generał wojsk Unii, autor „Don Kichota” – zniszczono ich pomniki w San Francisco [+VIDEO]

Kresy.pl / radiomaryja.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz