Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zwolnił z pracy wykładowcę, który udowadniał, że homoseksualizm jest niezdrowy i tylko związek mężczyzny i kobiety potrafi przekazywać życie. Naukowcowi zarzucono „homofobię”, a później jego uczelnia stwierdziła, że wykład był niezgodny ze standardami nauczania.

O zwolnieniu wykładowcy napisał w czwartek portal wPolityce.pl powołując się m.in. na jedną z witryn LGBT, która złożyła donos na naukowca. Wykład był zatytułowany „Homoseksualizm a zdrowie” i można było w jego trakcie usłyszeć m.in., że tylko związek kobiety i mężczyzny jest zdolny przekazywać życie dla przedłużenia istnienia rodzaju ludzkiego. „Tak było, jest i będzie i nikt tego faktu nie zmieni, że fizycznie jak również psychicznie pasują do siebie tylko kobieta i mężczyzna – o tym mówi biologia i nauka” – mówił wykładowca cytowany przez wPolityce.pl.

Pracownik naukowy przedstawiał również wyniki badań berlińskiego Instytutu im. R. Kocha, które pokazywały, że homoseksualiści w Niemczech, Kanadzie i Indiach stanowią większość chorych na AIDS, znacznie częściej zapadają też na inne choroby i żyją krócej niż pozostali mężczyźni.

Donos na naukowca złożyły środowiska LGBT a władze uczelni zgodziły się z opinią, że wykład był „homofobiczny” i zwolniły pracownika. „Śląski Uniwersytet Medyczny jest instytucją, na której nie są i nie będą popierane zachowania o charakterze homofobicznym” – powiedziała rzeczniczka SUM Bożena Langner.

Po doniesieniach mediów o zwolnieniu wykładowcy interwencję zapowiedział wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uzasadniając to sprzeciwem wobec „ograniczania wolności nauki, z lewa, czy z prawa, ale także z wnętrza środowiska akademickiego”. Jak powiedział PAP, wesprze w tej sprawie działania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, któremu podlegają uczelnie medyczne.

W związku z tymi informacjami SUM wydał w piątek oświadczenie, w którym naukowcowi nie zarzucano już „homofobii”, lecz to iż „treści wykładu, jak i literatura, nie były zgodne z opisem modułu kształcenia”. Zarzuty o ograniczanie wolności słowa i swobody poglądów uznano za „chybione”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: IKEA w Polsce zwolniła sprzedawcę za cytowanie Biblii przy argumentowaniu sprzeciwu wobec promowania LGBT

Kresy.pl / wpolityce.pl / sum.edu.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz