Minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek obywateli, że został zakażony koronawirusem. Jest 156 przypadkiem zarażenia w Polsce.

Minister Woś poinformował o zakażeniu w poniedziałek popołudniu wpisem na portalach społecznościowych. „Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi” – napisał na Facebooku Woś.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że „zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego”, a „Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom”. Minister Woś jest pierwszym polskim politykiem szczebla państwowego, który zaraził się koronawirusem. Wcześniej testy na obecność groźnego wirusa przeszedł, z wynikiem negatywnym, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który odbył wcześniej wizytę we Włoszech. Zakażenie wykryto natomiast 10 marca u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki.

Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta poinformował, że „od dnia wręczenia  nominacji panu ministrowi prezydent Andrzej Duda nie miał z ministrem osobistego kontaktu”.

Do godziny 16.00 w poniedziałek zakażenie koronawirusem w Polsce zostało potwierdzone u 156 osób. Trzy z zakażonych osób zmarły, 13 wyzdrowiało

tvn24.pl/gazeta.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz