Minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek obywateli, że został zakażony koronawirusem. Jest 156 przypadkiem zarażenia w Polsce.

Minister Woś poinformował o zakażeniu w poniedziałek popołudniu wpisem na portalach społecznościowych. “Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi” – napisał na Facebooku Woś.

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że “zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego”, a “Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom”. Minister Woś jest pierwszym polskim politykiem szczebla państwowego, który zaraził się koronawirusem. Wcześniej testy na obecność groźnego wirusa przeszedł, z wynikiem negatywnym, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który odbył wcześniej wizytę we Włoszech. Zakażenie wykryto natomiast 10 marca u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki.

Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta poinformował, że “od dnia wręczenia  nominacji panu ministrowi prezydent Andrzej Duda nie miał z ministrem osobistego kontaktu”.

Do godziny 16.00 w poniedziałek zakażenie koronawirusem w Polsce zostało potwierdzone u 156 osób. Trzy z zakażonych osób zmarły, 13 wyzdrowiało

tvn24.pl/gazeta.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply