Falstart Polski na mundialu – przegrywamy z Senegalem [+VIDEO]

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała swój pierwszy mecz na mundialu w Rosji. Senegal pokonał nas 2:1.

Polscy piłkarze podtrzymali tradycję i tak jak na poprzednich mundialach w XXI wieku przegrali pierwszy mecz na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Uznawana za faworytów reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2.

W pierwszej połowie meczu z boiska wiało nudą. Piłkarze obu drużyn wykazywali duży respekt wobec przeciwnika i nie przeprowadzali bardziej zdecydowanych ataków. Wynik zmienił się w 37. minucie – piłkę przy linii bocznej stracił Łukasz Piszczek. Senegal przeniósł grę pod pole karne Polaków, gdzie na naszą bramkę uderzył jeden z przeciwników. Piłka, która prawdopodobnie wyszłaby na aut bramkowy, odbiła się jeszcze od nogi Thiago Cionka, zastępującego kontuzjowanego Kamila Glika i wpadła do bramki obok bezradnego Szczęsnego.

Przerwa niewiele zmieniła w postawie polskiego zespołu. W drugiej połowie meczu nadal nie potrafili zdecydowanie zaatakować i stworzyć klarownych sytuacji bramkowych. Zadania nie ułatwiali im przeciwnicy górujący nad Polakami siłą fizyczną. Jedynie w 50. minucie dobrze z rzutu wolnego uderzył Lewandowski, jednak na posterunku był bramkarz Senegalu.

Druga bramka dla naszych przeciwników padła w jeszcze bardziej kuriozalnych okolicznościach, niż pierwsza. W 60 minucie Krychowiak w dziwny sposób wycofał piłkę lobując Bednarka. Do piłki dopadł Niang, minął Szczęsnego i skierował piłkę do pustej bramki.

Dopiero po stracie drugiej bramki polscy piłkarze zaatakowali bardziej zdecydowanie. W 86. minucie po precyzyjnym dograniu Grosickiego z rzutu wolnego honorowego gola głową zdobył Krychowiak, lecz to było wszystko, na co było stać dzisiaj Polaków.