Wszystkie bramki jakie zostaną użyte w meczach meczach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji w 2018 roku zostaną wyprodukowane przez polską firmę.

Bramki na mundial w Rosji dostarczy polska firma Interplastic z siedzibą w Chwaszczynie. Przedsiębiorstwo wcześniej dostarczało wyposażenie nie tylko do hal m.in. w Lublinie, Stargardzie Szczecińskim, Lubinie czy Toruniu, ale wysyłało swój sprzęt także na igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wyprodukowane w Polsce bramki użyto w Brazylii podczas turniejów piłki ręcznej.

Firma chwali się, że atutem, który zaważył wówczas o wyborze polskich bramek na najbardziej prestiżową imprezę sportową, jest unikatowa i opatentowana ich konstrukcja „Goal in a box”. Pozwala ona na umieszczenie kompletnej bramki wraz z siatką w jednym kartonie, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów transportu oraz magazynowania.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjskie media spekulują o bojkocie mundialu w Rosji m. in. przez Polskę

Jeszcze wcześniej sprzęt do piłki ręcznej Interplastic trafił na MŚ w Danii w 2015 roku czy do Doha na Klubowe Mistrzostwa Świata w 2011 roku. Do Rwandy wysłano wiaty piłkarskie, a do Argentyny bramki do ręcznej. Przedsiębiorstwo współpracowało również przy MŚ juniorów w piłce ręcznej w Algierii i Igrzyskach Azjatyckich w Singapurze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / sportowefakty.wp.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz