“Daily Mail” twierdzi że do bojkotu mundialu w Rosji w odpowiedzi na próbę zabójstwa byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii mogą przyłączyć się cztery państwa.

Brytyjski tabloid twierdzi, że po ataku na Siergieja Skripala Wielka Brytania zbojkotować mundial w Rosji i wezwać do tego inne kraje. Gazeta spekuluje, że do bojkotu może dołączyć także Polska, Japonia i Australia.

„The Times” pisze z kolei, że bojkot piłkarskiej imprezy jest tylko jedną z opcji.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjska TV radzi „zdrajcom ojczyzny”: nie wybierajcie Anglii, tam jest niedobry klimat

Według szefa brytyjskiej komisji ds. zagranicznych Toma Tugendhata, ministrowie w Wielkiej Brytanii powinni zaapelować do sojuszników o przyłączenie się do skoordynowanego bojkotu Pucharu Świata w ramach szerszego pakietu represji przeciwko państwu Władimira Putina.

Dodał także, że to „nadzwyczajne”, że turniej będzie rozrywany w kraju, który używa morderstwa jako instrumentu polityki państwa. Podkreślił również, że bojkot powinien być „trzymany na stole”.

Kresy.pl / wpolityce.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Tak jak w przeszłości, tak i teraz angole – fake sojusznik – próbują mącić na wszelkie sposoby, a najlepiej dla nich byłoby, gdyby Polska zerwała z FR stosunki dyplomatyczne. Idą ramię w ramię z uSSmanią. Jednak u nas są i tacy, którzy by takiemu bojkotowi przyklasnęli, tylko na głos tego nie powiedzą.