„Daily Mail” twierdzi że do bojkotu mundialu w Rosji w odpowiedzi na próbę zabójstwa byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii mogą przyłączyć się cztery państwa.

Brytyjski tabloid twierdzi, że po ataku na Siergieja Skripala Wielka Brytania zbojkotować mundial w Rosji i wezwać do tego inne kraje. Gazeta spekuluje, że do bojkotu może dołączyć także Polska, Japonia i Australia.

„The Times” pisze z kolei, że bojkot piłkarskiej imprezy jest tylko jedną z opcji.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjska TV radzi „zdrajcom ojczyzny”: nie wybierajcie Anglii, tam jest niedobry klimat

Według szefa brytyjskiej komisji ds. zagranicznych Toma Tugendhata, ministrowie w Wielkiej Brytanii powinni zaapelować do sojuszników o przyłączenie się do skoordynowanego bojkotu Pucharu Świata w ramach szerszego pakietu represji przeciwko państwu Władimira Putina.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dodał także, że to „nadzwyczajne”, że turniej będzie rozrywany w kraju, który używa morderstwa jako instrumentu polityki państwa. Podkreślił również, że bojkot powinien być „trzymany na stole”.

Kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UPAdlina
    UPAdlina :

    ten „atak” na kilometr śmierdzi prowokacją uSSmanów i angoli. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji a wcześniej wybory w Rosji to świetny czas na prowokacje tych światowych anglo-saskich terrorystów. Może być gorąco, bo sponiewierane na arenie międzynarodowej przez Rosję uSSmany kipią żądzą zemsty.

  2. Avatar
    Gaetano :

    Tak jak w przeszłości, tak i teraz angole – fake sojusznik – próbują mącić na wszelkie sposoby, a najlepiej dla nich byłoby, gdyby Polska zerwała z FR stosunki dyplomatyczne. Idą ramię w ramię z uSSmanią. Jednak u nas są i tacy, którzy by takiemu bojkotowi przyklasnęli, tylko na głos tego nie powiedzą.