W serwisie Facebook pojawiły się zdjęcia uszkodzonych drewnianych pudeł, w którym Ukraińcy ukryli lwy z Cmentarza Orląt.

Na Facebooku pojawił się post Ostapa Kozaka, który skomentował uszkodzenie drewnianych pudeł w których Ukraińcy ukryli lwy: Tak więc po cichu, deska za deską, Polacy zaczynają demontować pudła. A potem Lilija Onyszczenko (szefowa Wydziału ds. Ochrony Środowiska Historycznego Rady Miejskiej Lwowa – red.) powie, że już się to wydarzyło i to powinno zostać zalegalizowane.

Komentując tą wiadomość w serwisie Facebook szef ukraińskiej Państwowej Komisji do spraw Upamiętnień Ofiar Wojen i Represji Światosław Szeremeta stwierdził, że lwy powinny zostać wyniesione poza teren Cmentarza Łyczakowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińscy samorządowcy: pomniki z Cmentarza Orląt Lwowskich mogą mieć antyukraiński charakter

Lwy, które były symbolem polskiej okupacji, powinny opuścić cmentarz łyczakowski. Decyzje Lwowskiej Rady Miejskiej jasno wskazują, że nie mogą tam stać. Jest to rażące naruszenie ukraińskiego prawa. Ci, którzy je tam ustawili, powinni je zabrać – napisał powiedział Światosław Szeremeta.

Kresy.pl / vgolos.com.ua

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Wolyn1943
  Wolyn1943 :

  Właściwie to mi żal tych Ukraińców. Tak się starają wykorzenić polskość Lwowa, tyle serca i energii w to wkładają, a tu nawet paździerz się buntuje… Drodzy bracia Ukraińcy, zbudujcie sobie od podstaw taki Lviv, najlepiej za Zbruczem, to wtedy będziecie mieli swoje ukraińskie miasto.

 2. Tutejszym
  Tutejszym :

  “Ci, którzy je tam ustawili, powinni je zabrać” – napisał powiedział Światosław Szeremeta.
  Pozwany: Rudolf Indruch – uczestnika walk o Lwów który spowodował ustawienie ich w 1921 roku.
  Już raz Sowieci zdewastowali i ukryli je, teraz chcą to zrobić Ukraińcy.
  Chcą napisać alternatywną historię tych ziem, nic z tego, tego się już zrobić nie da.

 3. voy
  voy :

  czy ten chory człowieczek..do końca leki odstawił ..jak mozna okupywać swoje miasto i swoje ziemie…okupantami są tam teraz banderowcy, którzy niczego dobrego poza ludobójstwem Polaków tym ziemiom nie dali, prowokuj dalej banderowski pomiocie a Polska w końcu upomni sie o to polskie na wskroś miasto..i pogoni was za Zbrucz

 4. Accipiter
  Accipiter :

  szeremeta jest zły bo sezon się w Polsce zaczyna na budowach. A to ścierwo ma zakaz wjazdu do nas i nici z pracy u Pana Polaka. Więc się wścieka.
  Nie ma dobrych czy złych rezunów. Wszystko to bydło noszące w sobie gen sadyzmu i zezwierzęcenia. Kwestia czasu i okoliczności by ten gen się uaktywnił.

  • Accipiter
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę, pana Światosława Szeremete oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.

 5. Kojoto
  Kojoto :

  To, że zakompleksiony UPAdliniec przekroczył dawno granice głupoty sprawia, że jest bardziej nieobliczalny od wściekłego psa. Tylko żeby nagle prezio Dupa nie przeprosił na kolanach za “okupacje UPAdliny”, tak jak przeprosił stalinowskich sadystów, morderców Polaków, za łaskawe opuszczenie swojej ofiary – Polski. I wyjazd na zachód skąd dalej na Polskę pluły te gnidy parszywe i plują do dziś.

 6. zefir
  zefir :

  Banderowcowi Szeremecie to już dawno zdrowo odbiło.Z bezsilnej nienawiści do Lachów nawet ich grobów się chwyta,coś na podobieństwo sovietów z kórych bogate doświadczenie czerpie. Szajbus Szeremeta,soviecka gnida pod banderowską przykrywką wiele “nielegalnych”cmentarzy już na Ukrainie upatrzyła i skojarzyła biznes dla siebie.A co tam,ich ewentualna rozbiórka kasę dla ohydnego biznesu Szeremety niesie.Nawet na “przyjacielską” zwodniczą narrację nie sili się,bo i po co,dla tego prymitywa cmentarna hiena wzorcem jest.

 7. SobiePan
  SobiePan :

  Lwy, które były symbolem polskiej okupacji, powinny opuścić cmentarz łyczakowski. Decyzje Lwowskiej Rady Miejskiej jasno wskazują, że nie mogą tam stać. Jest to rażące naruszenie ukraińskiego prawa. Ci, którzy je tam ustawili, powinni je zabrać – napisał powiedział Światosław Szeremeta.To juz łatwiej wysiedlić to ścierwo upowskie na Kołymę nawet opłacając Putinowi za ich przewóz.To że LWÓW jest dzisiaj pod okupacją ukropów zawdzięczamy naszym ,,braciom” żydom.