Amerykański historyk i politolog Daniel Pipes twierdzi, że to właśnie do Polski będą emigrować Żydzi z państw Europy Zachodniej w obawie przed coraz większą liczbą muzułmanów w tych krajach.

Pipes napisał dla „Washington Post” o polityce migracyjnej Polski. Amerykański publicysta w artykule „Poland’s Muslim Ban” („Polski zakaz dla muzułmanów”) podkreślił stanowisko Polski, która nie zgodziła się na unijny plan „relokacji” nielegalnych imigrantów, którzy dostali się do Włoch i Grecji z Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Pipes interpretuje to jako kierunek polityki migracyjnej polskich władz, które według niego nie chcą wpuszczać do kraju przybyszów z państw muzułmańskich.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pipes powołując się na swoje doświadczenie z tygodniowego pobytu w Polsce twierdzi, że rząd nie rozbudził antymuzułmańskich nastrojów, a jedynie odpowiada na poglądy społeczeństwa. Pipes ocenia, że Polacy są „społeczeństwem zhomogenizowanym” kulturowo. „Polska weszła późno do tej gry, dlatego mogła wyciągnąć wnioski z olbrzymich błędów popełnionych przez jej sąsiadów i zdecydowała się ich nie powtórzyć” – pisze Pipes oceniając jako błędną politykę migracyjną państw Europy Zachodniej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Dlatego, podczas gdy inne państwa poczynając od Włoch, będą się starały kontrolować swoje granice i wyrzucić nielegalnych imigrantów, co będzie prowadziło do wzrostu napięcia, zamieszek i przemocy, Polska – zdaniem Daniela Pipesa – jak i inne państwa byłego bloku sowieckiego, przeczeka ten kryzys, a nawet będzie miejscem schronienia dla mieszkańców państw Europy Zachodniej” – twierdzi amerykański politolog. Pipes konkretyzuje jakich mieszkańców Europy Zachodniej ma na myśli jako potencjalnych imigrantów w Polsce – „Żydów z Zachodniej Europy, którzy coraz częściej są celami ataków w Europie Zachodniej i [są] coraz bardziej bezpieczni w Polsce”.

Pochodzący z rodziny żydowskiej Daniel Pipes jest szefem amerykańskiego Forum Bliskowschodniego, wcześniej zaś zarządzał Instytutem Badań nad Polityką Zagraniczną. Jest synem zmarłego niedawno znanego historyka i politologa Richarda Pipesa.

Czytaj także: „Rząd PiS otwiera granice dla imigrantów”. Krzysztof Bosak dla Kresy.pl o fali imigracji w Polsce

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Yogi
    Yogi :

    @jazmig E tam. PIS ściąga muzułmanów na rozkaz żydostwa. Te dwie nacje są jak Kargule i Pawlaki, żyć bez siebie nie mogą. Kaźmirz mówił: „a na co mnie szukać nowego wroga, kiedy tu pod bokiem jest mój, na własnej krwi wyhodowany”. Taki wróg to złoto. Polaczki to najwyżej pobulgotają coś w internetach i koniec, a taki muzułmanin to i łeb urżnie, i bombę podrzuci, i już masz eksplozję świeżutkiego antysemityzmu. A wtedy….och, możesz wszystko.