Andrzej Duda chce zwołać Zgromadzenie Narodowe

Prezydent Andrzej Duda złożył wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie Zgromadzenia Narodowego. Głowa państwa chce wygłosić przed Zgromadzeniem orędzie z okazji 23. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Jak podaje portal Interia, Andrzej Duda ogłosił zamiar zwołania Zgromadzenia Narodowego, czyli obradujących wspólnie Sejmu i Senatu, w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami w sprawie sytuacji na Ukrainie. Posiedzenie miałoby odbyć się w piątek z okazji rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Odpowiedni wniosek w tej sprawie głowa państwa złożyła do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1259.18 PLN    (5.72%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Andrzej Duda zapowiedział zaproszenie na posiedzenie Zgromadzenia Narodowego wszystkich, którzy mieli udział we wprowadzeniu Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polska wstąpiła do NATO 12 marca 1999 roku.

Prezydent mówił dziennikarzom, że „tu za naszą granicą toczy się wojna, w której nie jesteśmy neutralni – jesteśmy częścią NATO i wspieramy Ukrainę”.

Andrzej Duda wskazywał na ataki „propagandowej machiny rosyjskiej”, których kontynuacji należy się spodziewać. „Obserwujemy już próby odwracania sytuacji na granicy i sugerowania, że uchodźcy stają się ofiarami rasizmu” – mówił.

Zgromadzenie Narodowe, czyli obradujące wspólnie Sejm i Senat pod przewodnictwem marszałka Sejmu, lub w jego zastępstwie marszałka Senatu, zwoływane jest w określonych sytuacjach. Jest to m.in. przyjęcie przysięgi prezydenckiej i wysłuchanie orędzia prezydenta.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda rozmawiał z Joe Bidenem – m.in. o odbudowie Ukrainy

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz