Prezydent USA dołączył do polityków, którzy złożyli gratulacje Władimirowi Putinowi po wyborze na prezydenta Rosji.

Donald Trump odbył we wtorek rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem, podczas której złożył mu gratulacje z powodu zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Rosji. – podały amerykańskie media.

Podczas spotkania w Gabinecie Owalnym z saudyjskim księciem Mohammedem bin Salmanem Trump powiedział dziennikarzom, że miał dzisiaj „bardzo dobrą rozmowę telefoniczną” z Putinem. Prezydent USA zadzwonił do przywódcy Rosji, by pogratulować mu wyboru na czwartą kadencję prezydenta Rosji.

Amerykański prezydent powiedział także, że chciałby spotkać się z Putinem w „nieodległej przyszłości”, aby przedyskutować „wyścig zbrojeń” między USA a Rosją. Innymi tematami, o których Trump chciałby porozmawiać z prezydentem Rosji są Ukraina, Północna Korea i Syria.

Przypomnijmy, że według danych rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej po przeliczeniu 99,83 proc. oddanych głosów zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich w Rosji został urzędujący prezydent Władimir Putin uzyskując 76,66 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Grudinin (11,8 proc.), Władimir Żirinowski (5,66 proc.), Ksenia Sobczak (1,67 proc.) i Grogirij Jawlinski (1,04 proc.). Pozostali trzej kandydaci uzyskali poniżej 1 proc. głosów. Jak pisaliśmy, w poniedziałek gratulacje podczas rozmów telefonicznych złożyli Putinowi m.in. prezydent Chin Xi Jinping, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel czy premier Japonii Shinzo Abe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Szczerski: prezydent nie pojedzie do Rosji na inaugurację Mundialu i nie składa gratulacji Putinowi

Kresy.pl / AP / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    O proszę, Trump taki niby nuworysz w polityce ale wie jak się zachować z klasą. Duda nie złożył gratulacji i powiedział ustami Szczerskiego, że poczeka na zaprzysiężenie. Ciekawe czy zmieni zdanie pod wpływem zachowania się hegemona, czy też pójdzie w zaparte w tym swoim małostkowym obrażaniu się na Putina w imię poparcia dla szemranych interesów brytyjskiego wywiadu?