Kukiz porównuje PiS do PZPR

Paweł Kukiz porównał dążenia Prawa i Sprawiedliwości do niegdysiejszej partii komunistycznej, oskarżają PiS o tendencje autorytarne.

Kukizowi nie podoba się sposób procedowania poprawek prezydent do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zajmuje się nimi od wtorku. Odrzucono już wnioski opozycji o wysłuchanie publiczne w sprawie poprawek, a także o odrzuceni projektów jako takich. Stało się tak mimo działań o charakterze obstrukcyjnym ze strony posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Przewodniczący Komisji, Stanisław Piotrowicz z PiS mówił do posłów opozycji – „Harmonogram prac zależy od państwa. Będziemy pracować do skutku; jak trzeba będzie – to i w sobotę”.

Sposób procedowania wzbudził sprzeciw nie tylko ze strony liberalnej opozycji. „W życiu by mi do głowy nie przyszło, że komunista Piotrowicz będzie … dekomunizował sądy. Cóż, taki klimat” – napisał na portalu Facebook Paweł Kukiz – „Mam nadzieję, że PiS nie zastąpi składu KRS kolegami prokuratora Piotrowicza z czasów PRL. Chociaż… kto wie?”.

Kukiz napisał też na w środę o „propagandzie sukcesu” w państwowych mediach, które scharakteryzował „jak za Gierka”. Oceniał również, że „podejście do gospodarki” obecnej partii rządzącej jest „wyraźnie socjalistyczne”. „Naprawdę – nie piszę tego ani złośliwie, ani dla uzyskania jakiś celów politycznych. Po prostu taka poranna refleksja. Komuna USTROJOWO i gospodarczo wraca […] Jeszcze tylko PiS ustawi pod siebie ordynację wyborczą i PZPR może im buty czyścić” – twierdzi polityk, przewidując nawet – „W ciągu kolejnych 2-4 lat Państwo zostanie tak zawłaszczone przez jedną partię, że okaże się iż gierkowska komuna była ustrojem liberalno-demokratycznym w porównaniu z PiS-owskim krajem”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W kolejnym, napisanym w czwartek komentarzu, Kukiz wyraził nadzieję, że prezydenta Andrzej Duda „ponownie zawetuje ustawy o sądach”. Pisząc o pracach komisji sejmowej Kukiz pytał – „Co to za ustrój, który pozwala partii wskazanej przez 5 i pół miliona Obywateli na władzę absolutną nad pozostałymi 30 milionami? Demokracja? Z całą pewnością nie. Autorytaryzm?Jeszcze troszeczkę i odpowiedź będzie jasna na tyle, by partia mogła odpowiadającego wsadzić za krytykę do pudła”.

Czytaj także: Ostre starcie posłów Kukiz ’15 z wiceministrem Jakim w sprawie blokowania penalizacji banderyzmu

facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz