Konfederacja chce zgłosić ustawę anty-LGBT

Jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość, Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że partia ta zamierza być „opozycją merytoryczną” wobec Prawa i Sprawiedliwości.

„Będziemy opozycją merytoryczną. Zakładamy popieranie tych ustaw lub ich części, które są w zgodzie z naszą ideologią” – słowa Korwina-Mikke cytuje za PAP portal Interia. Zapytany o perspektywę współpracy z partią rządzącą polityk odpowiedział – „Mają Koalicję Polską, jest pan Adrian Zandberg, który wychwala PiS… My PiS ostro krytykujemy. Oczywiście, gdyby PiS zechciało zrealizować spory kawałek naszego programu, to wszystko jest możliwe”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Korwin-Mikke zapowiedział jednak, że Konfederacja będzie też forsować w Sejmie swoje propozycje. Zapowiedział, że pierwszym projektem ustawy złożonym przez jego koło poselskie będzie projekt przepisów wymierzonych w lobby LGBT. „Zobaczymy, co zrobi PiS” – mówił o inicjatywie Konfederacji jeden z jej liderów – „Zakaz LGBTQZ mogą wprowadzić, bo nacisk ich wyborców będzie duży i oczywisty. Będziemy ich bezlitośnie przypierać do muru. Spróbujemy”. Przyznał jednak, że siły opozycji są w parlamencie „na łasce PiS” jeśli chodzi o uchwalanie prawa.

„Będziemy gadać, demaskować, proponować – i kontrolować przekręty rządzących” – charakteryzował rolę konfederatów Korwin-Mikke –  „Będziemy opozycją merytoryczną. Zakładamy popieranie tych ustaw lub ich części, które są w zgodzie z naszą ideologią”.

Zapytany o to czy Konfederacja jest skłonna poprzeć Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich, Korwin Mikke stwierdził, że zależy to od tego „kto byłby kontrkandydatem”. Za duży „minus” Andrzeja Dudy uznał to, że wywodzi się z partii, która już ma większość w Sejmie.

Czytaj także: Wielka partia ludowa nie będzie większa

interia.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz