Andrzej Duda może mieć problem z reelekcją

Najnowszy sondaż dotyczący drugiej tury wyborów prezydenckich przeprowadzony na zamówienie „Super Expressu” wykazał niewielką przewagę urzędującej głowy państwa.

Portal „Super Expressu” pisze o „sensacyjnym” sondażu jaki wykonała dla tego dziennika pracownia Pollster. Zapytano w nim Polaków między innymi o to kogo poparliby w drugiej turze wyborów prezydenckich gdyby znaleźli się w niej Andrzej Duda i kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. W badaniu przewaga obecnej głowy państwa była niewielka. Urzędującego prezydenta wskazało 53 proc. respondentów, a przedstawicielkę liberalnej opozycji 47 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„To jest prawdopodobny wynik w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wynik Małgorzaty Kidawy–Błońskiej jest naprawdę dobry i jest on poważnym zagrożeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy. Choć do wyborów jeszcze pół roku, to obóz rządzący ma się czego obawiać i takie wyniki powinny zmobilizować Pałac Prezydencki i PiS do wzmożonej pracy” – skomentował sondaż politolog prof. Kazimierz Kik.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest jeszcze oficjalnym kandydatem na prezydenta z ramienia liberalnej opozycji. W ramach Platformy Obywatelskiej i skupionej wokół niej koalicji odbędą się prawybory, które wyłonią pretendenta do pierwszego urzędu w państwie. Kontrkandydatem Kidawy-Błońskiej forsowanej przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę jest prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Pollster przeprowadził też dla „Super Expressu” badanie sympatii partyjnych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w nim poparcie 44,63 proc. respondentów, w ostatnich wyborach na partię rządzącą zagłosowało 43,59 proc. wyborców. Koalicję Obywatelską wskazało 23,25 proc. badanych czyli wyraźnie mniej w porównani do wyniku wyborczego – 27,4 proc. Urosły w siłę mniejsze stronnictwa: Sojusz Lewicy Demokratycznej i Konfederacja.

se.pl/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz