Sebastian K. który podpalił biuro poselskie Beaty Kempy przyznał się do winy i wyjawił motywy swojego działania.

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono w piątek zarzut terroryzmu. Polskie prawo za tego typu przestępstwo przewiduje do piętnastu lat więzienia. Sebastiana K. aresztowano dwa dni po podpaleniu biura poselskiego. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przez czynu oraz wyjaśnił swoje motywy.

Mężczyzna stwierdził, że poprzez podpalenie biura poselskiego Beaty Kempy chciał wpłynąć na rząd Prawa i Sprawiedliwości i doprowadzić do wycofania się z prac legislacyjnych związanych z reformą sądownictwa oraz ordynacją wyborczą.

CZYTAJ TAKŻE: Atak na biuro minister Kempy – nieznani sprawcy usiłowali je spalić

Celem ataku było biuro poselskie położone w centrum Sycowa w województwie dolnośląskim. Miasto położone jest w okręgu wyborczym z którego minister została wybrana do Sejmu. W wyniku ataku nikt nie odniósł ran.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Atak miał miejsce 12 grudnia. 40-letni Sebastian K., wybił szybę w drzwiach biura, wlał do środka łatwopalną substancję i podpalił. Śledczy stwierdzili, że podpalacz naraził bezpieczeństwo mieszkańców kamienicy, w której znajduje się biuro poselskie. Ustaliliśmy 15 osób pokrzywdzonych, w tym 6 dzieci – powiedział prokurator Robert Tomankiewicz.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz