W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy, minister w rządzie Beaty Kempy i Mateusza Morawieckiego.

Celem ataku było biuro Kempy znajdujące się w centrum Sycowa w województwie dolnośląskim. Miasto znajduje się w okręgu z którego minister została wybrana do Sejmu. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

TVP INFO cytuje wrocławskiego prokuratora  Piotra Kowalczyka, który twierdzi, że „wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu”. Postępowanie prowadzi wydział do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Beata Kempa w 2005 roku została posłanką z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2012 r. dołączyła do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i jako działacz tej partii ponownie uzyskała mandat ze wspólnych list SP i PiS. W rządzie Beaty Szydło była ministrem-członkiem Rady Ministrów i szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Te same stanowiska objęła w poniedziałek w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

tvp.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz