W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy, minister w rządzie Beaty Kempy i Mateusza Morawieckiego.

Celem ataku było biuro Kempy znajdujące się w centrum Sycowa w województwie dolnośląskim. Miasto znajduje się w okręgu z którego minister została wybrana do Sejmu. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

TVP INFO cytuje wrocławskiego prokuratora  Piotra Kowalczyka, który twierdzi, że „wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu”. Postępowanie prowadzi wydział do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Beata Kempa w 2005 roku została posłanką z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2012 r. dołączyła do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i jako działacz tej partii ponownie uzyskała mandat ze wspólnych list SP i PiS. W rządzie Beaty Szydło była ministrem-członkiem Rady Ministrów i szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Te same stanowiska objęła w poniedziałek w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

tvp.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz