Nowoczesna zapowiada, że zgłosi projekt ustawy zawierającej program wsparcia dla polskich rodzin.

Jako Nowoczesna, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zgłosimy kontrpropozycję do programu 500+. To będzie kontrpropozycja, która pokaże, jak powinniśmy wspierać młode małżeństwa, które chcą mieć dzieci. Głównie wsparciu otrzymania czy wynajęcia mieszkania – i to będzie wsparcie finansowe – bo to główny problem, dlaczego młode małżeństwa wstrzymują się z rodzeniem dzieci. Po drugie, to musi być program, który uwzględnia potrzeby kobiet na rynku pracy, czyli większa dostępność żłobków i przedszkoli. Po trzecie, program, który uwzględnia możliwość łączenia pracy z wychowaniem dzieci, czyli więcej elastycznych form pracy– mówił dziś Ryszard Petru na konferencji w Sejmie.

Lider Nowoczesnej zapowiedział także, że jego ugrupowanie zgłosi poprawkę do przygotowywanej przez PiS ustawy. Chodzi o wprowadzenie kryterium dochodowego, aby rodziny relatywnie zamożne nie dostawały pieniędzy z programu 500+.

300polityka.pl/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. kazimierzs
    kazimierzs :

    Bardzo ważne by WSZYSCY dostawali równo, nawet miliarderzy, bez żadnego kryterium dochodowego. Bardzo złe jest też tworzenie kolejnych żłobków i przedszkoli, dalej w kolejności będą domy starców i jeszcze gorzej… .