Lider ruchu Kukiz’15 jako przyczynę apelu wskazuje podniesienie sobie pensji przez zarząd w obliczu poważnych kłopotów finansowych TVP.

Paweł Kukiz złożył do Rady Mediów Narodowych wniosek o odwołanie całego obecnie urzędującego zarządu TVP. Już w zeszłym miesiącu lider Kukiz’15 złożył wniosek o inspekcję Najwyższej Izby Kontroli w Telewizji Polskiej.. NIK już poprosiła TVP o dokumenty nt. organizacji festiwalu w Opolu w latach 2014-17.

Pod koniec zeszłego miesiąca Paweł Kukiz przesłał wniosek do Rady Mediów Narodowych o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Nowe pismo, rozszerza zasięg wniosku, tak aby dotyczył on całego zarządu. W jego skład oprócz Jacka Kurskiego, wchodzi wiceprezes Maciej Stanecki. Zdaniem dziennika Fakt, do chwili obecnej Stanecki był uważany za „człowieka Kukiza” w TVP. Pod koniec zeszłego roku zamieścił on na Twitterze zdjęcie z Pawłem Kukizem i jego wyborczym hasłem. Później fotografia została usunięta.

CZYTAJ TAKŻE: Jacek Kurski zostaje w Telewizji Polskiej

W zeszłym tygodniu umowy o pracę Kurskiego i Staneckiego z Telewizją Polską zostały rozwiązane, a w ich miejsce podpisano kontrakty menadżerskie.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Zmiana sposobu zatrudnienia miała wynikać z zapisów „ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami”. Według niej wynagrodzenie dla prezesa Telewizji Polskiej i członków zarządu ma wynosić siedem średnich zarobków w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku – czyli ok. 30 tys. zł. Portal gazeta.pl stwierdził, że po zmianie formy zatrudnienia Kurski ma zarabiać o ok. 5 tysięcy złotych brutto więcej.

Z kolei we wtorek „Super Express” podał, że TVP 21 lipca zawarła umowę ze Skarbem Państwa, według której budżet dofinansuje Telewizję Polską pożyczką w wysokości 800 milionów złotych.

kresy.pl / rp.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz