Patriarcha moskiewski i całej Rusi powiedział w bożonarodzeniowym wywiadzie, że katolicy i prawosławni będą współdziałać w pracach na rzecz odbudowy Syrii.

Cyryl zauważył, że oprócz aspektów czysto technicznych i militarnych, rosyjskie wojska w Syrii w swojej misji miały również wpisaną ochronę tamtejszej mniejszości chrześcijańskiej. „Dzięki udziałowi Rosji, ludobójstwo chrześcijan zostało udaremnione” – powiedział patriarcha.Zdaniem duchownego, gdyby siły islamistyczne utrzymały swój wpływ i aktywność, w Syrii powtórzyłby się scenariusz iracki po obaleniu Saddama Husseina. „W trakcie reżimu Husajna odwiedziłem Irak i jego północne obszary i byłem w Mosulu. Odwiedziłem starożytne chrześcijańskie klasztory. Widziałem pobożność tych ludzi i cieszyłem się, że chrześcijańskie kościoły spokojnie istnieją w muzułmańskim otoczeniu. Teraz prawie nic nie zostało. Klasztory zostały zniszczone, a kościoły wysadzono w powietrze, 85% chrześcijan zostało wyeliminowanych lub wyrzuconych z terytorium Iraku. A to mogło się zdarzyć w Syrii” – przypomniał Cyryl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Cyryl poinformował również, że Rosyjski Kościół Prawosławny realizuje porozumienie z Kościołem Katolickim mające na celu niesienie pomocy humanitarnej dla ludności Syrii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin: Rosja pomoże w odbudowie światyń w Syrii

Kresy.pl / TASS

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • UPAdlina
      UPAdlina :

      @ka9q Dopóki Rosja nie wkroczyła do akcji „walka” uSSmanów z isis powodowała tylko to, że to isis się rozrastało i zajmowało nowe tereny. Bo nie jest już żadną tajemnicą, że isis to dziecko uSSmanów, israhella i ssaudów. Gdyby nie Rosja, armia syryjska byłaby bezsilna wobec wsparcia dla terrorystów dawanego im przez bandytów z nato. Tak więc nie czarujmy się. Punktem zwrotnym w zniszczeniu uSSmańskiego isis w Syrii była (bardzo ograniczona) interwencja Rosji.