Prezydent Władimir Putin spotkał się dzisiaj z duchownymi prawosławnymi z okazji setnej rocznicy przywrócenia patriarchatu w Rosyjskim Kościele Prawosławnym.

Podczas krótkiego przemówienia, Putin zwrócił szczególną uwagę na sytuację mniejszości religijnych w Syrii. „Niestety, w drugiej dekadzie XXI wieku znowu mamy do czynienia z rzeczami, które zdawały się być dawno potępione i znikały, to znaczy z prześladowaniami religijnymi, a dotyczy to również chrześcijan. Powiedzieliśmy już o tym na podobnych spotkaniach kilka lat temu. Kwestia ta jest szczególnie aktualna na Bliskim Wschodzie, a region ten jest kolebką chrześcijaństwa, w którym zakorzeniona jest wiara prawosławna” – przypomniał rosyjski prezydent.

Putin przypomniał, że w trakcie wojny w Syrii wiele chrześcijańskich świątyń zostało zniszczonych przez islamskich terrorystów. „Jednak sytuacja stopniowo się zmienia. Syryjskie siły zbrojne, wspierane przez rosyjskie wojsko, uwolniły prawie cały kraj od terrorystów, w tym miejsca historycznie zaludnione przez chrześcijan” – powiedział Putin. W kontekście powrotu Syryjczyków do własnej ojczyzny, Putin zaznaczył, że istotna będzie współpraca Kościołów Rzymskokatolickiego i Prawosławnego, które mogą sporządzić  „katalog zniszczonych kościołów syryjskich, w celu ich późniejszej odbudowy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Putin zapowiedział, że Rosja zamierza pomóc również muzułmanom i syryjskim Żydom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Media: Rosja szykuje się do wyjścia z Syrii

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz