Petru popiera „usuwanie aborcji”

Były szef Nowoczesnej był pytany o jego zdanie w kwestii wczorajszej debaty aborcyjnej.

Ryszard Petru skomentował dzisiaj wczorajsze głosowanie w Sejmie na temat dwóch projektów dotyczących aborcji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W środę w głosowaniu posłowie zdecydowali o skierowaniu propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję do dalszych prac w Sejmie. Projekt ten zakłada zakaz zabijania chorych dzieci poczętych.

Za odrzuceniem projektu głosowało 134 posłów, przede wszystkim z PO (z wyjątkiem trzech posłów, którzy zagłosowali przeciw – Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak; nie głosowało 26 posłów Platformy) i Nowoczesnej. 277 było przeciw (w tym wszyscy posłowie PiS i zdecydowana większość Kukiz’15), a siedmiu wstrzymało się od głosu.

Zgodnie z wynikami głosowania, Sejm skierował projekt do komisji polityki społecznej i rodziny w celu rozpatrzenia, z zaleceniem zasięgnięcia opinii komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłanka Nowoczesnej rozgoryczona odrzuceniem proaborcyjnego projektu ustawy

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz