Joanna Scheuring-Wielgus rozważa opuszczenie swojej dotychczasowej partii – Nowoczesnej, po tym gdy gry projekt ustawy liberalizujący warunki aborcji upadł w Sejmie.

W środę w Sejmie już w pierwszym czytaniu odrzucono projekt liberalizujący warunki w jakich można dokonać aborcji, stworzony przez pozaparlamentarne środowiska socjal-liberalne. Do dalszego procedowania projektu zabrakło 9 głosów, między innymi na skutek tego, że za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było trzech parlamentarzystów PO: Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak, zaś 29 w ogóle nie zagłosowało. W Nowoczesnej od głosu wstrzymała się jednak osoba, zaś w ogólnie nie wzięło udział w głosowaniu 9 posłów.

Co znaczące dalsze procedowanie ustawy liberalizującej dostęp do aborcji poparli czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek, Jarosław Gowin, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Krzysztof Czabański, Marek Kuchciński, Antoni Macierewicz, Beata Mazurek, Jacek Sasin, Ryszard Terlecki i Witold Waszczykowski.

“To, że zabrakło tych 9 głosów, to wina opozycji, trzeba wziąć za to odpowiedzialność” – podsumowała głosowanie prominentna posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. “Jest mi wstyd, czuję się totalnie rozczarowana. Nie wiem, jakie decyzje podejmiemy na klubie – muszą to być konsekwencje dla Nowoczesnej. Rozważam opuszczenie partii” – liberalna polityk powiedziała Agencji Prasowej Polska Press. “Jestem rozczarowana postawą posłów…to delikatnie powiedziane” – dopisała na Twitterze Scheuring-Wielgus. Jak mówiła w czwartek w sejmowym korytarzu – “Dla mnie coś się wczoraj skończyło”. W rozmowie z “Wprost” posłanka nie widziała dobrej perspektywy dla sejmowej opozycji – “Dla mnie to symboliczny gwóźdź do trumny dla tej opozycji. Nie taką politykę chcę uprawiać”.

Posłanka Scheuring-Wielgus zasłynęła gdy na proaborcyjnym wiecu zaczęła skandować hasło “Dość dyktatury kobiet”, które zostało podchwycone przez zgromadzonych, którzy dopiero po jakimś czasie zorientowali się, że niezbyt pasuje ono do głoszonej przez nich narracji.

wpolityce.pl/wprost.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    https://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c Gdyby ktoś nie pamiętał sławetnego “Dość dyktatury kobiet, dość dyktatury kobiet…” – posłanka Schleswig-Holstein (czy jak jej tam) – cytat z RAZ – najwyraźniej szuka pretekstu do przejścia do PO bo inaczej nie będzie za chwilę miała komu “piątki przybijać” na korytarza sejmowych, gdy “przybijacz” pójdzie do konkurencji a stanie się też wrogą osobą dla .N i jej nowego kierownictwa (BTW jakim trzeba być idiotą aby brać na siebie, na swoje barki i nazwisko cały balast bankruta nie tylko politycznego, ale i finansowego?)
    Swoją drogą, jest to doskonała okazja do przypomnienia rewelacyjnego, klasycznego i ponadczasowego Monty Python’owego “Żywotu Briana” https://www.youtube.com/watch?v=W38lX3CcXUY Skojarzenia do prawdziwych osób przypadkowe i niezamierzone (jak jest podawane zawsze na końcowych napisach filmów).