Jarosław Kaczyński poinformował parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Zaznaczył, że decyzja ta jest podyktowana koniecznością większej kontroli nad partią – wskazują nieoficjalne informacje PAP. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel został zapytany o tę kwestię w ubiegłym tygodniu. Fogiel podkreślił, że prezes PiS “ma swoje zadania, które realizuje”. “Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment” – dodał.

Informacje PAP wskazują, że prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego, że na początku roku zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się przed obradami. W spotkaniu brał udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński miał poinformować polityków ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Zaznaczył, że decyzja ma związek z koniecznością większej kontroli nad partią.

Zobacz także: Wprost: Jarosław Kaczyński szykuje zmiany w ordynacji wyborczej na wzór węgierski

“Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające” – PAP cytuje jednego z posłów PiS. Inny polityk partii przekazał, że Jarosław Kaczyński wezwał kolegów z partii do większej aktywności w mediach społecznościowych.

“Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić” – jeden z parlamentarzystów partii przekazał PAP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński objął stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Jest przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

W lipcu bieżącego roku Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbyły się podczas kongresu partii.

wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply