23-letni obywatel Ukrainy wtargnął do sklepu „Biedronka” w Przasnyszu z butlą z gazem i groził, że wysadzi go w powietrze – podają lokalne media. Został obezwładniony i zatrzymany przez policję. Wiadomo, że był nietrzeźwy.

Jak opisuje portal infoprzasnysz.com, we wtorek wczesnym popołudniem do jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w Przasnyszu wtargnął mężczyzna. Zachowywał się w sposób niepoczytalny.

„Mężczyzna był agresywny, krzyczał, zapowiadając wysadzenie sklepu w powietrze. „Za chwilę wszystko wybuchnie!” – groził, demonstrując trzymaną w dłoni butlę z gazem” – pisze lokalny serwis.

 

Z informacji dostępnych w mediach wynika, że sprawcą był 23-letni obywatel Ukrainy, będący pod wpływem alkoholu.

Interwencję zarejestrował kamerą jednego z jego czytelników. Na nagraniu rzeczywiście widać, jak mężczyzna rzuca butla o ziemię, po czym stojący obok policjanci natychmiast interweniują, prawdopodobnie przy użyciu gazu. Mężczyzna próbował jeszcze stawiać opór i uciec, ale został szybko obezwładniony. Policjanci wyprowadzają go, zabierając także butlę. Wszystko odbywa się prawdopodobnie z tyłu sklepu.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, insp. Tomasz Łysiak poinformował media, że na miejscu byli akurat umundurowani funkcjonariusze, którzy przeprowadzali w sklepie Biedronka interwencję w innej, błahej sprawie. Powiedział, że policjanci natychmiast podjęli działania względem agresywnego mężczyzny, który rzucił się ucieczki, ale interwencja mundurowych doprowadziła do zatrzymania obywatela Ukrainy, już poza terenem sklepu.

Lokalne media nie podają, jakie mężczyzna usłyszy zarzuty, ponieważ „w środę w godzinach popołudniowych młody człowiek nadal trzeźwiał w policyjnym areszcie, co uniemożliwiło jego przesłuchanie”. Został też przebadany na obecność narkotyków, ale nie ma informacji o ich wynikach.

Nie było też jasne, co spowodowało u młodego mężczyzny takie zachowanie. Według wstępnej oceny, Ukrainiec miał ze sobą butlę z gazem technicznym i był zatrudniony w jednej z firm jako spawacz, posiadał do tego stosowne uprawnienia. Nie wiadomo też, na ile realna była eksplozja butli, którą mężczyzna groził.

Portal Kresy.pl w piątek potwierdził u oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, że zatrzymany to obywatel Ukrainy.

Przeczytaj: Ukrainiec oszukiwał na BLIK. Wypłacał dziennie kilkanaście tys. złotych. Nie trafił do aresztu

infoprzasnysz.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jaro7
  jaro7 :

  Zarzuty? Obywatelowi ukrainy?Kto sie ośmieli.Za to….””1. W okresie od 24 lutego 2022 r. do 4 marca 2022 r. w Świdnicy działając z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu, publicznie, poprzez umieszczanie postów i komentarzy na swoim profilu w portalu Facebook wspierających Rosję, prezydenta Rosji Władimira Putina, armię rosyjską, pochwalał wszczęcie i prowadzenie wojny napastniczej Federacji Rosyjskiej przeciwko Republice Ukrainy oraz przemoc stosowaną wobec ludności ukraińskiej z powodu przynależności narodowej to jest o przestępstwo z art. 11783 kk i z art.126a kk w zw. z art.1162 kk w zw. z art. 12§1 kk.” prokurator Mariusz Pindera

  Jaki dostał wyrok jeszcze nie wiem.

  • Roman1
   Roman1 :

   A jeszcze tak niedawno karalne miało być chwalenie banderowców, ale pan prezydent się nie zgodził. Miał potem sam opracować przepisy, ale zapomniał. Widocznie był sezon narciarski.