Annalena Baerbock, kandydatka Zielonych na kanclerza Niemiec, zarzuciła rządowi Niemiec, że torpeduje sankcje wobec Rosji, wspierając Nord Stream 2.

Zdaniem Baerbock sankcje przeciwko Rosji są „permanentnie torpedowane”, ponieważ niemiecki rząd „obstaje przy najważniejszym prestiżowym projekcie Kremla” – pisze “Deutsche Welle” w niedzielę, powołując się na niemiecką gazetę “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” (FAS).

Baerbock została także zapytana o najskuteczniejszy sposób przeciwstawienia się presji wywieranej przez Rosję na Ukrainę. Wymieniła realizację porozumienia z Mińska oraz misję obserwatorów OBWE w Donbasie.

Zobacz także: Niemcy: Zieloni wyprzedzili CDU [SONDAŻ]

“Najważniejszym zadaniem jest obecnie zwiększenie presji na Rosję w celu dotrzymania umowy z Mińska. Priorytetem jest ustabilizowanie sytuacji. Wcześniejsze kroki w kierunku członkostwa Ukrainy w NATO są i tak nierealistyczne. I chociaż wobec agresywnego zachowania Rosji, trudno o tym mówić, to nie wolno nam zerwać wszystkich relacji z Moskwą” – powiedziała, odpowiadając na pytanie dotyczące ewentualnego członkostwa Ukrainy w NATO.

“Przesłanie pod adresem Moskwy brzmi: suwerenne państwa decydują same o swoich sojuszach. Dotyczy to także perspektyw Ukrainy w UE i NATO. Nie można jednak wykonywać trzeciego kroku przed pierwszym i to w sytuacji ostrego konfliktu z Rosją” – dodała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: “FAS”: Ukraina zwróciła się do Niemiec z prośbą o nowoczesną broń defensywną, która ma pomóc w razie rosyjskiej inwazji

Przypomnijmy, że z informacji “FAS” wynika, że Ukraina zwróciła się do Niemiec z prośbą o nowoczesną broń defensywną, która ma pomóc w obronie wybrzeża Morza Czarnego przed ewentualną agresją ze strony Rosji. CDU ma sygnalizować zrozumienie, z kolei SPD ma wyrażać sprzeciw.

Zobacz także: Rosja zamknęła część wód w rejonie Krymu dla obcych okrętów

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply