Francuskie służby uratowały w niedzielę na kanale La Manche 65 nielegalnych imigrantów, którzy usiłowali dostać się do Wielkiej Brytanii – prefektura morska kanału La Manche i Morza Północnego poinformowała w niedzielę. Migranci płynęli dwoma prowizorycznymi łodziami.

W pierwszej łodzi znajdowało się 14 migrantów, na pokładzie drugiej – 51 – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Francuskie służby podjęły nielegalnych imigrantów i przetransportowały ich do dwóch portów. Kanał La Manche to jeden z najruchliwszych szlaków morskich świata, na którym panują często trudne warunki pogodowe.

Imigranci z pierwszej łodzi zostali przetransportowani do portu w Calais. Osoby płynące drugą łodzią zostały wysadzone w porcie Boulogne-sur-Mare. Francuska straż graniczna zajęła się rozbitkami.

Raporty prefektury wskazują, że w 2020 r. kanał przekroczyło lub próbowało to zrobić 9,5 tys. osób, które starały się dotrzeć do Wielkiej Brytanii. To liczba czterokrotnie większa niż w 2019 r.

Przypomnijmy, że w lipcu br. rząd Wielkiej Brytanii przedstawił zapowiadany projekt ustawy o obywatelstwie i granicach. Przewidziano w nim zwiększenie kar za nielegalne przedostanie się do tego kraju. Świadome przybycie do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia stanie się przestępstwem zagrożonym karą od sześciu miesięcy do czterech lat pozbawienia wolności. Dożywocie będzie groziło z kolei osobom, które przemycają ludzi. Projekt zapewnia też straży granicznej dodatkowe uprawnienia w zatrzymywaniu nielegalnych imigrantów.

Zobacz także: Nielegalny imigrant, który dostał azyl w Wielkiej Brytanii sam zajął się przemytem ludzi

pap / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply