Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało trzech przedsiębiorców w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania i dystrybucji fikcyjnych faktur – poinformowała służba w środę. W związku z omawianą sprawą postawiono wcześniej zarzuty dotyczące wystawienia fikcyjnych faktur na kwotę ponad 56 mln zł.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców z Gdańska i okolic Łodzi w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania i dystrybucji fikcyjnych faktur dających podstawę do uszczuplenia należności skarbowych – podano w komunikacie.

„Zatrzymane osoby brały udział w wystawieniu blisko 300 fikcyjnych faktur na szereg usług z zakresu: obsługi komputera, szkolenia, doradztwa, koordynacji transportu, konsultingu i analizy finansowej, które opiewały na kwotę około 3 mln zł. Zatrzymanym postawiono zarzuty pomocnictwa do wystawiania nierzetelnych faktur i poświadczania nieprawdy” – informuje CBA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Służby rozbiły grupę przestępczą, która wystawiała fikcyjne faktury na ponad 2 mld zł [+VIDEO]

Służba przypomina, że w omawianej sprawie wykonano już 5 realizacji. Zatrzymano ponad 25 osób. Jak na razie prokurator postawił zarzuty związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na kwotę ponad 56 mln zł.

Podkreślono, że przedsiębiorcy, którzy wykorzystywali fikcyjne faktury w swojej działalności biznesowej zgłosili się z własnej woli do właściwych urzędów skarbowych, aby uregulować uszczuplenia podatkowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zaznaczono, że sprawa jest rozwojowa i może skutkować kolejnymi zatrzymaniami.

Zobacz także: CBA przerwało kolejny „łańcuszek fakturowy”. Wystawiono fikcyjne faktury na kwotę 37 mln złotych

cba.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz