Muzułmański burmistrz Nazaretu, Ali Salam pozwoli jedynie na oświetlenia choinek i przeprowadzenie tradycyjnego corocznego marszu.

Palestyńska agencja prasowa Wafa, poinformowała, że burmistrz Nazaretu podjął w piątek tę decyzję jako protest przeciw uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i przeniesieniu ambasady tego kraju z Tel Awiw.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4011.49 PLN    (18.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nazaret to największe arabskie miasto Izraela. Jest gospodarczą, polityczną, kulturalną i medialną stolicą izraelskich Arabów. Nastroje jakie panują w tym mieście są często brane za barometr nastrojów jakie panują w arabskiej społeczności Izraela.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier Izraela do muzułmanów: Jerozolima to nasza stolica, pogódźcie się z rzeczywistością

W zeszłym tygodniu prezydent Trump ogłosił swoją decyzję o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Przekazał także, że wydał polecenie Departamentowi Stanu przeniesienia amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy. Stwierdził również, że wolą Stanów Zjednoczonych jest pomoc w osiągnięciu porozumienia w konflikcie bliskowschodnim, możliwego do zaakceptowania dla obu stron.

Społeczność międzynarodowa za stolicę Izraela Tel Awiw, w którym mieści się niemal 90 ambasad. Izrael uzyskał kontrolę nad Jerozolimą w 1967 roku, kiedy podczas wojny sześciodniowej zajął wschodnią część miasta. W Jerozolimie umiejscowiono wiele budynków rządowych państwa żydowskiego, w tym parlament i Sąd Najwyższy.

Kresy.pl / rp.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz