FIFA zadecydowała o nałożeniu grzywny na meksykańską federację piłkarską w ramach kary za zachowanie kibiców Meksyku w czasie meczu z Niemcami.

Komisja Dyscyplinarna FIFA zdecydowała się nałożyć na meksykańską federację piłkarską karę finansową w wysokości 10 tys. franków szwajcarskich (równowartość 7600 euro). Powodem kary są okrzyki jakie meksykańscy kibice skandowali w czasie meczu z Niemcami w stronę bramkarza ich reprezentacji Manuela Neuera. Głośno określali go słowem „puto” co w Meksyku i innych państwach hiszpańskojęzycznych jest wulgarnym określeniem męskiej prostytutki.

Jak pisze brytyjski dziennik „Guardian” obelga ta jest bardzo często używana w czasie meczów ligi meksykańskiej ale też na meczach w innych latynoamerykańskich państwach. Okrzyk pojawiał się także na poprzednich piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii. Komisja Dyscyplinarna FIFA uznała okrzyk za „obraźliwy i homofobiczny” i jako taki zasługujący na karę. „Komisja Dyscyplinarna przestrzega FMF [meksykańską federację], że może otrzymać kolejne sankcje w przypadku powtórzenia się naruszeń tego rodzaju” – można przeczytać w komunikacie cytowanym przez brytyjską gazetę „Independent”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Napastnik reprezentacji Meksyku, Javier Hernandez zamieścił już na swojej stronie na Instagramie prośbę do kibiców – „Do wszystkich meksykańskich fanów na stadionach, nie krzyczcie >>puto<<„.

To nie jedyna kara jaką wymierzyła w czasie rosyjskiego mundialu FIFA. Karę finansową w takiej samej wysokości nałożono już na serbską federację piłkarską, po tym gdy kibice Serbii wywiesili w czasie meczu z Kostaryką flagę z napisem, który FIFA uznała za „agresywny i polityczny”.

Czytaj także: Mundial: Anglicy odmówili skosztowania tradycyjnego chleba powitalnego

independent.co.uk/theguardian.com/kresy.pl

 

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz