Mamy potwierdzone trzy nowe przypadki koronawirusa: jeden w Warszawie, dwa w Cieszynie – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas wtorkowej konferencji prasowej. W Polsce mamy łącznie 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Jak informuje portal Interia Fakty, minister zdrowia zapowiedział wprowadzanie większej kontroli nad osobami objętymi kwarantanną.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Razem z policją opracowaliśmy mechanizm opieki nad osobami, które są objęte kwarantanną. Do każdej osoby, znajdującej się na kwarantannie, zapuka policjant i zapyta, czy wszystko jest w porządku, i czy czegoś nie potrzeba. Uzyska też potwierdzenie, że osoba objęta kwarantanną znajduje się w miejscu gdzie powinna być” – stwierdził Szumowski.

Podkreślił jak ważne jest unikanie opuszczania domu oraz przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego przez osoby objęte kwarantanną.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zdaniem głównego inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa „jesteśmy skazani na sukces, ponieważ całe społeczeństwo jest zdeterminowane”.

Minister nie chciał wypowiadać się na temat szczegółowych aspektów stanu zdrowia osób zakażonych. Stwierdził natomiast, że jest on stabilny. Zaznaczył, że wszystkie nowe osoby zakażone przyjechały z Włoch. Wcześniej znajdowały się na kwarantannie.

Choroba COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-Cov-2, objawia się z zasady: gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował się na wprowadzenie kontroli sanitarnych na granicach naszego kraju. Pierwsze kontrole już ruszyły.

Premier oświadczył także we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. „Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy nie po szkodzie, tylko przed szkodą” – stwierdził premier w czasie wtorkowej konferencji prasowej.

Zobacz także: W Chinach spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Przywódca Xi Jinping odwiedził Wuhan

fakty.interia.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz