Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia poinformował jednak o pewnych wyjątkach.

Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – oświadczył w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia. Wskazał jednak pewne wyjątki.

Zobacz także: Minister zdrowia: W wakacje będziemy wracali do normalności. Czwarta fala pandemii będzie słabsza

„Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków” – powiedział minister.

Niedzielski poinformował o przedłużeniu na terenie całego kraju obowiązujących obostrzeń. W obiektach kultu religijnego może przebywać max 1os./20m2, w placówkach handlowych o powierzchni większej niż 100m2 – 1 os./15m2, w przypadku mniejszych niż 100m2 – 1 os./20m2. Zamknięte pozostaną centra handlowe i salony urody. Hotele i obiekty noclegowe będą zamknięte do 3 maja włącznie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Dworczyk: W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień. Cel udało się osiągnąć

Od najbliższego poniedziałku dopuszczona zostanie z kolei możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Niemieckie media: lockdown w kraju może potrwać do końca maja lub połowy czerwca

„Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy” – informuje KPRM.

19 kwietnia otwarte zostaną także żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę resort zdrowia poinformował o 21 283 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (3386), mazowieckiego (2925), wielkopolskiego (2102), małopolskiego (1886), dolnośląskiego (1710), łódzkiego (1635), pomorskiego (1108), lubelskiego (1003), kujawsko-pomorskiego (989), zachodniopomorskiego (839), podkarpackiego (818), warmińsko-mazurskiego (610), świętokrzyskiego (547), podlaskiego (540), opolskiego (499), lubuskiego (438). 248 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły na terenie kraju ostatniej doby 182 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 621 osób.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz